EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Mayıs 2018 Pazartesi

HAFTANIN KONUK YAZARI: FÜSUNSUKanser haberimi aldığım gün yeni bir başlangıçta olduğumu hissediyordum. Bir söz vardır “kaybedecek şeyi olmayanlar, kazanmaya çok yakındır” diye. Çünkü ölüyordum ve bir kızım vardı. Daha ötesi yoktu, yolun sonuna gelmiştim.
Kanser haberiyle, bir uçurumun kıyısına itilmiştim. “Gel, yaklaş, daha da yaklaş, bırak kendini” diyordu, uçurumun dibinden zihnimde yankılanan ses.

Bıraktım kendimi boşluğa ve akışa.

1 yıllık tedaviler sonrası, asıl tehlikenin kanserde değil, düşüncelerimde olduğunu idrak etmiştim. Tedavi sürecinde aldığım her nefeste, hayatım ALTÜST oldu ve ben hayatın altının üstünden daha iyi olabileceğini tecrübe ettim. En DERİN, NİYET’imin AŞK olduğuna UYAN’dım. Bu aşk bir kişiye ait değildi. Ömür boyu ÖZLEM’le aradığım, her bir AN’ın farkındalığına karşı, BÜYÜ’lü bir AŞK’tı.

Şimdiye dek oynadığım hayat oyununun senaryosu bana aitti ama senaryoyu yazan zihin aile, toplum, arkadaşlar ve sosyal yaşantı kaynaklıydı. Binlerce MASKE takınmıştım bu YOL’da. Yani tüm geçmişim benim hastalıklı zihnime aitti, kalbimin sesi değildi. Daha küçük bir çocukken kaybettiğim bu sesi duymaya başladım aldığım her nefeste.
Gerçekliğe karşı duyduğum ŞÜPHE sonunda, bu oyunu terk ettim ve kendime yepyeni bir OYUN yazdım.

Ve biliyorum ki, bu Dünya’ya KAÇ KERE gelirsem geleyim, hayat OYUN’unun baş kahramanı benim. Ben YOK’sam oyun YOK... AŞKLA DOLU bu oyun, sadece benim yazıp, yönettiğim ve oynadığım tek kişilik bir OYUN.

FüsunSU/ Hayat Müzik/2018
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe