EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

31 Temmuz 2017 Pazartesi

YONCA EVCİMİK'İN ÇETESİ


Yonca Evcimik' in 1992 yılında hit olan , sözü ve bestesi Şehrazat'a ait " Kendine Gel " şarkısı yeni düzenlemesi ile dijital platformlarda yayınlandı. Yoncimik'e şarkıda İrem Derici ve Gökçe eşlik ediyor. Özgür Aras’ın prodüktörlüğünü yaptığı şarkının düzenlemesini genç müzisyen Çağrı Telkıvıran yaptı.

Yonca Evcimik; " Bu şarkı çıktığı zaman büyük ses getirmişti. Biliyorsunuz bu sene profesyonel sanat hayatımın 40. yılını kutluyorum. Bir sürpriz yaparak " Kendine Gel" i yeniden okumaya karar verdim. İrem ve Gökçe şarkıda bana eşlik ediyor. Zaten çok sevilen ve istenen bu şarkının yeni hali daha çok sevilecek. Türkiye'de yine bir ilke imza atıp 3 kadın bir şarkıda buluştuk. Çok sağlam bir çete olduk. " dedi. "Kendine Gel" single'ının fotoğraflarında bikini ile poz vermekten çekinmeyen çılgın şarkıcı " Kendine Gel ile sizi kendinize getireceğim"
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Şarkıyı hiç prova yapmadan okumuşlar. "kendine gel" kısmında birisi "geêeêl" şeklinde dalgalı okuyor diğerleri düz okuyor. kulağı tırmalıyor. 1992 yılında Aykut Gürel'in hayvani güzel (:-)) düzenlemesi yenisine bin basar. şarkının girişi, gelişmesi ve yürüyüşü muazzam. el-ayak sesleri, Afrika tamtamları, yer yer flamenko esintileri olan akustik gitar vs. şimdilerde bir şarkının üzerinde kimse bu kadar durmuyor. sonra (neden acaba) bütün hepsi birbirine benziyor. ve bunları zamanında "sıradan" kabul edip yüz çevirdiğimiz şarkılarda bazen yeni yeni keşfediyoruz.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe