EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

9 Kasım 2016 Çarşamba

ZORLU PSM/ TITANIC LIVE PERFORMANSI


Titanic... Muhtemelen herkesin hayatında yerini almış nadir filmlerden biri olmuştur.

Küçükken sinemada nefesim kesilerek izlediğim, Jack ve Rose'un aşkına büyülenerek tanık olduğum, Jack'in okyanusun soğuk sularında kayboluşunu izlerken Rose'la beraber hüzne kapıldığım filmdi benim için...
Yıllar sonra tekrar ayni heyecan ve tutku ile filmi izleyecek olmak inanılmaz güzel bir duyguydu.
Zorlu PSM'de devasa bir orkestra ile hem filmi izleyip hem de filmin birbirinden etkileyici müziklerini canlı olarak dinleme fırsatı bulacaktım, inanılmaz!


Salonda yerimizi aldığımızda yanımıza bir kutuda mendil alsaydık diye düşünmedik değil:)
Orkestra yaklaşık 150 kişiydi ve sahneyi tam anlamıyla doldurmuştu. Işıklar kapanıp film başladığında müzikler içimize islemeye başladı. Filmi izlerken belli sahneler dışında dikkatimi çekmeyen müzikler, canlı canlı dinlerken tüm detaylara hâkim olmamı sağladı.
Herkesin anılarına isleyen Jack ve Rose'un gemi güvertesinde kollarını açtıkları sahnede solist, Clara Sanabras'in sesi büyüleyiciydi...
3 saat soluksuz şekilde filmi izledik inanılmaz keyifliydi. Tek sıkıntı, ya benim beklentim çok yüksekti ya da film, müziği bastırmıştı. Dürüst olmak gerekirse müziğin biraz daha ağır basacağını düşünmüştüm.

Sonuç olarak ne olursa olsun izlenmeye değerdi...

Titanic Live Bilgileri;
Şef: Ernst van Tiel
Solist: Clara Sanabras
Uilleann Pipes & Whistles Solist: Géza Frank
Filmin yüksek çözünürlüklü bir versiyonun gösterimini James Horner'ın eşsiz bestelerinin 120 kişilik bir orkestra, koro ve Kelt müziği sanatçılarının canlı performansıyla birleştiren Titanic Live, gişede 15 hafta boyunca bir numarada kalan ve dünya çapında 128 milyondan fazla bilet satıp 2 milyar doların üzerinde hasılat yapan, müziklerinden oluşan albümü ise 30 milyon satan filmin şanına yakışan bir etkinlik. James Cameron'ın sinema tarihinin en değerli parçalarından olan filminin ruhunu dünyanın her yerinden konser salonlarına taşıyan gösteri, eşi benzeri olmayan bir deneyim vadediyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe