EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Ekim 2016 Perşembe

AZİZ İLK TEKLİSİ ''EFSO'' İLE AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!


İlk tekli ''Efso'' ile geçtiğimiz haftalarda dinleyici ile buluştunuz. O Ses Türkiye macerasına gelmeden Aziz'in hikayesini dinleyerek başlayalım mı?

Tabii ki. 18 yaşındayım, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden geçtiğimiz yıl mezun oldum. Müzikle ilişkim 2 yaşında başladı diyebilirim sanırım. Aile buluşmalarında mutlaka şarkı söylemişliğim vardı. Müzikle yatıp kalkıyorum diyebilirim. Liseye başladıktan sonra okulumu temsil ettiğim pek çok ses yarışmasından ödüllerle döndük.  Daha sonrasında ise hepinizin bildiği gibi “O Ses Türkiye”  macerası başladı:) Yarışmadan sonra ilk şarkım olan ‘Efso’yu yayınladık. Şu anda her şey güzel gidiyor diyebilirim:)

Ve ''O Ses Türkiye'' Nasıl gelişti ve sonrasında size nasıl bir yol açtı bu yarışma programı?

“O Ses Türkiye” benim için bir okul gibiydi diyebilirim. Gerek jüri üyeleri gerekse vokal koçları ve orkestramız hepsi birer öğretmen gibiydi benim ve diğer yarışmacı arkadaşlarım için. Finale kadar gelme başarısı gösterdim. İzleyenlerin desteğini her zaman hissediyordum. Şu anda hayatımda önemi çok fazla olan insanlarla tanışmamı sağladı bana “ O Ses”.  ‘Efso’nun çıkış hikayesi de zaten “O Ses”e dayanıyor. Universal Müzik Türkiye ile birlikte çalışmama vesile oldu diyebilirim “O Ses” :)


Yarışma programları ile ilgili çeşitli görüş ayrılıkları/tartışmalar da gündeme gelir. Amacın sadece reyting olduğu yarışmacılara gerçekten fayda sağlamadığı konuşulur. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz bu yorumları?

Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. “O Ses Türkiye” çok önemli bir yarışma ve milyonlarca insan takip ediyor. Eğer gerçekten içinizde bunu yapabilecek bir yetenek varsa ve gerçekten bu işe gönül verdiyseniz önünde sonunda istediğiniz yere gelirsiniz diye hissediyorum. “O Ses” tabii ki bunu gerçekleştirebilmek için, daha fazla insana ulaşabilmek için çok önemli bir mecra bence.

-Bir global müzik şirketi Emi & Universal Music ortak imzası ile yayımladınız şarkınızı. Yurt dışından da beklentiniz olduğunu düşünmeli miyiz?

EMI–Universal Music gibi bir şirketle çalıştığım için çok mutluyum. Arkamda çok profesyonel bir ekip var.  Yurt dışında olmak ve ülkemi temsil etmek isterim tabii ki :)

Sıradaki plan ne? Yine tekliler yayımlamaya mı devam edeceksiniz yoksa bir albüm hazırlığı mı var?

Şu an ‘Efso’ çok güzel gidiyor ve çok olumlu tepkiler alıyorum. ‘Efso’nun sözleri ve bestesi Alper Narman ve Onur Özdemir’e ait. Onlara da bu harika şarkı için çok teşekkür ediyorum, single’ın yayınlanmasından beri hep arkamda oldular. Hazırlıklar, planlar biter mi hiç:) Plak şirketim ve menajerim ile sürekli yeni planlar peşindeyiz.


Bu yolculukta hayal kurmadan olmuyor. Müzikle alakalı sizin hayalleriniz neler?

Aynen öyle, ben de çok hayal kurarım ve aynı zamanda bu hayallerime kavuşmak için de çok çabaladım şu ana kadar.  Başka bir röportajımda “Eurovision”da ülkemizi temsil etmek istediğimi söylemiştim, bu konuda çok iddialıyım:)

Son olarak Hayat Müzik  okurlarına neler söylemek istersiniz?

Bu güzel röportaj için size çok teşekkür ediyorum öncelikle:) Hayat Müzik ‘Efso’ bir müzik sitesi! Umarım Hayat Müzik okurları da şarkımı beğenerek dinlerler :)

Röportaj: Ahmet Erten/Hayat Müzik/2016
Share this post

3 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim11:13

  fena bir şarkı değil ama kalıcı olup olmayacağını zaman gösterir

  YanıtlayınSil
 2. Anonim11:13

  fena bir şarkı değil ama kalıcı olup olmayacağını zaman gösterir

  YanıtlayınSil
 3. Anonim11:13

  fena bir şarkı değil ama kalıcı olup olmayacağını zaman gösterir

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe