EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

3 Ağustos 2016 Çarşamba

23. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ : ÖZDEMİR ERDOĞAN


23. İstanbul Caz festivali kapsamında 12 Temmuz’da Uniq İstanbul Açık Hava Sahnesi’nde Türk hafif müziği ve cazının en emektar isimlerinden, festivalin bu yılki Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi Özdemir Erdoğan’ın muhteşem yorumunu dinleme fırsat bulduk.Özdemir Erdoğan Konserinin Dikkat Çekenleri Nelerdi?

Uniq İstanbul’da muhteşem bir havada izlenen Özdemir Erdoğan, şarkı aralarında anlattığı minik hikayelerle tüm izleyenleri gülümsetti. Hatta bir ara şarkılara ara verip, güzel sesiyle hep anılarını anlatsın istedik.
Her bir sandalyenin dolu olduğu konserin en güzel yanı ise her yaştan caz severin katılmış olmasıydı. 
23. İstanbul Caz Festivali'nin "Yaşam Boyu Başarı Ödülü"nü alan Özdemir Erdoğan’a bas gitarla oğlu Mehmet Can Erdoğan, saksafonla Engin Recepoğulları, ritim sazlarla Murat Ersöz ve kanunla Ali İlikan eşlik etti. 
Erdoğan konserde, " Canım senle olmak istiyor, Gözlerim Bir Yerden Aşina Size", "Sevdim Seni Bir Kere", "Bana Ellerini Ver" gibi herkesin ezbere bildiği klasiklerin yanı sıra Frank Sinatra'dan "You Make Me Feel So Young" şarkısını seslendirdi. Gecenin finali ise herkesin eşlik ettiği “ İkinci Bahar “ şarkısı ile sonlandırdı. 
Konser bitiminde katılımcılar bu güzel müzik şöleni sonrasında yerlerinden pek kalkmak istemeyince Özdemir Erdoğan seyircilerin istediği birkaç şarkıyı daha çalarak her birimizin hafızalarına kazınacak harika bir anı bıraktı.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. bence Özdemir Erdoğan mutlaka genç sanatçılarla bir düet albümü çıkarmalı veya tribute (saygı) albümü yapılmalıdır. kendisine bu fikrimi facebook üzerinden ilettim. şu anda böyle bir projenin olmadığını, çok yoğun olduğunu, 2-3 albüm üzerine çalıştığını belirtti. ama bence bu fikir hayata geçmesi gereken bir proje. Ben mesela Kuçu Kuçu şarkısını Mor ve Ötesi'nden (Harun Tekin'in sesinden) duymak isterim. çok da yakışır. "Bana göre değil senin mesleğin-Bence bu günlerde çok geçerlisin-İyi hizmet edersen yükseleceksin-Ben tutkunum özgürlüğe-Sen ise köpeksin !"... "Yarın Belki Geç Olur" şarkısını Funda Arar'dan dinlemeyi çok isterim mesela. bunun gibi aklımda bir çok eşleştirme var aslında. inşallah bir gün olur.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe