EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

8 Haziran 2016 Çarşamba

FLÖRT ''AŞK BÖYLEYMİŞ MEĞER''


Ozan Kotra, Ata Akdağ, Çağatay Kehribar ve (Timsah) Hakan Çağlar'dan oluşan kadrosu ile kendilerine has bir dinleyici kitlesi edinen Flört, yeni albümleri ''Aşk Böyleymiş Meğer''i yayımladı. Fuat Güner'in prodüktörlüğünü üstlendiği albüm, grubun deyimiyle diskografilerinde yeni bir sayfa olarak nitelendiriliyor. Flört, albümleri ile ilgili aşağıdaki cümleleri kuruyor.


Bir kelebek ömrü gibidir aşk… 
Hepimiz günün birinde yüreğimizi delip geçecek bir aşkla tanışmak isteriz. 
Bir gün, o çok istediğimiz, hep hayalini kurduğumuz aşk elimizden tutuverir. Belki yağmurlu bir gündür. Hiçbir adrese çıkmayan sokaklarda bir aşağı bir yukarı yürürüz. Bir de bakarız ki, “iç çamaşırımıza kadar ıslanmışız”. Hiç umursamayız. Aşk içimize işlemiş, bizi ısıtmaktadır. Belki güneşli, pırıl pırıl bir gündür. Masmavi bir gökyüzünde bembeyaz, minicik bir kelebek uçup durmaktadır. Nicedir ayrı kaldığımız doğaya, unutulmuş güzelliklere götürür bizi. Aşk bu kez bir kelebeğin kanat çırpışındadır.
Aşk bazen acıtır. Gururumuz yerin dibine yuvarlanır. Yorulsak da vazgeçmeyiz. “Olsun, gittiği yere kadar” diye mırıldanırız. Öyle ya, “Aşk Böyleymiş Meğer”... Ve ilk kez anlarız ki, “Aşk, bir kelebek ömrü gibidir, kısacık ama alabildiğine yoğun yaşanan”… 
İnsanız. Elbette hata yaparız. Önemli olan, yaptığımız hatayı anlamaktır. Anlarız. Yüreğimizin ta içinden “Özür dilerim” deriz. “Nasıl üzmüşüm seni, nasıl kırmışım kalbini” diye hayıflanırız. 
Özrümüz kabul edilir. Gelir. Tüm gemileri yakarak gelir. “Hoş Geldin” deriz. “Aramıza Sen de Hoş Geldin”… Aşk bu kez tüm insanlığa, barışa ve sevgiye bir davettir.
Share this post

2 yorum Yeni Yorum Yap

 1. albüm güzel olmuş. Fuat Güner'in müzikal dokunuşları da hemen anlaşılıyor. ancak bu albümü dinlerken sanki yeni bir MFÖ albümü ya da Fuat Güner solo albümü dinliyormuş hissine kapılıyorsunuz. Flört'ün özgün sesini duysak daha iyi olurdu. ama kötü mü olmuş? Hayır.

  YanıtlayınSil
 2. Flörtün yeni albümünü merakla bekliyordum. İlk dinlediğimde biraz farklı gelmişti ama sonradan işte bu olmuş dedim. Flört yine on numara bir albüm çıkarmış. Çok başarılı.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe