EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

31 Mayıs 2016 Salı

HAFTANIN KONUK YAZARI: MUCİZE ORKESTRA


NEDEN ADIMIZ MUCİZE ORKESTRA?

Mucize hayatın ta kendisidir aslında, her şey bir mucize eseri dünyaya gelişimizle başlar, Aşkta öyledir aslında, milyarlarca insanın arasında, iki kişinin kalbi birbiri için atmaya başlar. Hayat'ta  tıpkı aşk gibi çok zorlu bir yoldur, sayısız engebelerle dolu, o yüzden en zor anlarımızda hep bir mucize bekleriz. Yıllar önce bende çok zor anlarımdan birinde bir radyo programını dinlerken, duyduğum bir söz beni çok etkilemişti "MUCİZELERE İNANMAKTAN ASLA VAZGEÇME" duyduğum bu cümle gerçekten içime işledi ve  zamanla benim için bir yaşam biçimi haline geldi, beni savaşçı, mücadeleci ve asla umudunu yitirmeyen bir insan haline getirdi. Bir gün hayat bizi, şimdi hem yakın dostum olan, hem de birlikte müzik yaptığım meslektaşlarım olan orkestra arkadaşlarımla bir araya getirdi. Ben Serkan Şimşek, müzik prodüktörümüz, aranjörümüz, klavyecimiz ve orkestramızın şefi olan Berkan kaya, kıymetli solist arkadaşlarım Barbaros Uslu ve Murat Ulukaya ile bir araya geldik. Hedefimiz kendimizi belli bir müzik türü ile sınırlandırmadan, özgürce müziğin ve gönlümüzün bizi götürdüğü her yere gitmekti. Hepimizin ortak yanı müziğin hemen hemen her türünü sevebiliyor ve icra edebiliyor oluşumuzdu, yeter ki  içindeki müzikalite iyi olsun. Bir gün Aşk bir mucize isminde bir şarkı yazdım, hemen arkadaşlarımla paylaştım ve hepimiz çok sevdik, derken o şarkı ile mucize kelimesi  hayatımıza tekrar girdi ve hepimizin diline dolanan bu kelime uzun zaman önce  ortak kararımız ile orkestramızın adı oldu, o gün bugündür biz Mucize Orkestrayız.

MÜZİSYENLERİN İÇİNDE HEP BİR ÇOCUK YAŞAR…

Her insanın içinde bir çocuk yaşar aslında, fakat müzisyenler içlerindeki çocuğun sesine daha çok kulak kabartır, bende çocukluğumdan beri içindeki sesi fazlaca dinleyen biriydim, eğer ticari bir amaçla, bir kurgu ile  belli şablonlar kullanarak şarkı yazmaya çalışmıyorsanız eğer, şarkı yazarlığı içinizdeki sesi, arzuları, duyguları harmanlayıp, tıpkı bir çocuk dunyaya getirmeye benzer, bu yüzden samimiyetle eser üreten insanların içinde kadın erkek ayrımı olmaksızın, bir annelik duygusu da vardır aslında. Bende yeri geldi Çernobil faciasından etkilenen Karadeniz halkına, yeri geldi  Ortadoğu’ da yaşanan savaştan etkilenen çocuklara şarkılar yazdım.  Hesapla kitapla şarkı yazmak değilse maksadınız hangi tür müzikle uğraştığınız fark etmek sizin içinizde bir ozan yeşermeye başlıyor, yaşadığınız dünyanın acıları, sevinçleri, önce kalbinize ve ruhunuza oradan da şarkılarınıza süzülüyor, tıpkı nefes alıp vermek gibi,hayattan gözyaşı ve tebessüm  alıp  hayata şarkılar vermeye başlıyorsunuz. İlk maxi single çalışmamızda yer alan Acıdan ölmedim' isimli şarkıda, hikayesi olan şarkılarımdandır. Erken yaşta aramızdan ayrılan, içindeki çocuğu en çok dinleyen insanlardan olan, değerli müzik adamı Uzay Hep arı aramızdan ayrıldığında, ona ithaf en yazdığım bir şarkıdır. Uzun zaman önce yazılmış şarkının sözlerinde, o üzücü kaza, uzayın deli dolu kişiliği ve aramızda her daim her daim yaşayan ruhu gizlidir aslında.MUCİZE ORKESTRANIN MÜZİĞİDE SÜPRİZLERLE DOLU!

Mucize orekstranın şarkıları gibi düzenlemeleri ve yorumları da süprizler ile dolu, örneğin yukarıda bahsi geçen Acıdan Ölmedim isimli şarkının düzenlemesinde sevgili Berkan kaya, şarkının karakterine uygun olduğundan tango ve rock muziği birlikte sentezlemiştir, şarkı biraz tangodur biraz rock, muhtemelen böyle bir düzenleme de dünyada ilk kez yapıldı ve cok ta etkileyici oldu. Böyle bir düzenlemenin ortaya çıkma sebebi sevgili Berkan Kaya’nında müziği, türüne göre değil de müzikalitesine göre ayırt eden  kendine münhasır risk alabilen  aranjör ve müzik prodüktör'ü olmasındandır. Orkestramızın solistlerine gelince sevgili  Barbaros uslu ve Murat Ulukaya' da  kendi şarkılarımızın yanı sıra pop müziğinden rock müziğine sanat müziğinden, hepimizin gönül kilidini açan türkülerimize' varıncaya kadar her türlü eseri derya gibi çağlayan sesleriyle bambaşka bir tat katarak yorumlamaktadır. Dinleyici  açısından bakarsak eğer, bizim şarkılarımızı dinleyerek yahut bizim konserimize, özel gecelerimize gelerek, Ülkemizde ve Dünyada yankılanan her türlü müzik ezgisini, duyma fırsatı yakalayacaklar. Şüphesiz Naim Dilmener, Yavuz Hakan Tok ve şuan ismini yazamadığımız diğer kıymetli müzik eleştirmenlerinin olumlu olumsuz eleştirileri de ilerisi için bize ışık tutacaktır. 


MÜZİK SEKTÖRÜNDE TANINMAK…

Her müzisyen için sesini geniş kitlelere duyurmak,  müziğini  ve duygularını sevenleri ile paylaşmak adına çok önemlidir. Mucize Orkestra olarak bizde kendi içimizde belli  bir olgunluğa ulaşıp uzun bir hazırlık safhasından geçtik, her birimiz zaten uzun yıllardır müzik sektöründe  bireysel olarak bir  eğitim ve kariyer döneminden geçmiş ama en çokta sahnede pişmiş  müzisyenleriz ancak, Mucize Orkestra olarak şu ana dek bir şarkımız yayınlanmamıştı henüz. Biz şarkılarımızı düzenlemelerimizi ve vokal kayıtlarımızı  büyük oranda tamamlayıp, yaylılar mix mastering  gibi işin son aşamasına geldiğimizde, yapım şirketi ve menajer arayışına girdik. Müzik sektöründe işin en zor kısmı ilk kısmıdır, yapımcılara ulaşmak, şarkılarınızı yayınlamak, klip çekmek  işin zor kısımlarındandır, bu aşamada sevgili Savaş Özgen biner  dostluğunun ve kişisel desteğinin yanı sıra, Menajerimiz Yeşim Doran Taş ile tanışmamıza da vesile oldu. Menajerimiz Yeşim Doran Taş İrem records ile görüştü ve Aykut Gürel ile birlikte bize ve yeteneğimize inanıp bu çalışmanın  yapımcısı oldular.

MAXİ SİNGLE HEYECANI..

Sizin karşınıza ilk   maxi single mızla aynı adı taşıyan Aşk bir mucize İsimli  şarkımıza  Gökan Palas Yönetmenliğinde çekilen kliple merhaba dedik. Aşk bir mucize isimli şarkımız  romantik bir ballat, bir ilanı aşk şarkısı ,klipimizde birbirini delice seven çiftlerin  gerçek düğün videolarından kesitler kullandık, bir diğer şarkımız ise tango ve rock altyapılarıı taşıyan oldukça hüzünlü, bir yandan acıdan ölmedim diye haykırırken bir yandan insana güç veren ballat bir şarkı.  Henüz çok kısa süre olmasına rağmen, şarkılarımız, basın ve halkla ilişkilerimizi yöneten Funda Alkan'ın geniş vizyonu ve yaratıcı sunumu ile, basına ve radyolara servis edildi,  yerel ve ulusal radyolarda yayınlanmaya ve siz değerli dinleyicilerle buluşmaya başladı.

MUCİZE ORKESTRA VE RADYOLAR…
 
Yeni çıkan projeler radyolarda pek şans bulmazken, Adana dan, Burdur a, Edirne2den Hakkari’ye  Rize ‘den Antalya ‘ya çok çeşitli illerde şarkılarımızı yayınlamaya başlayan, özellikle yerel radyocu dostların desteği ve Mucize Orkestrayı tanıtmaya yönelik özel çabaları bizi çok mutlu ediyor  ve bu konu açılmışken ismini tek tek sayamadığımız  onlarca yerel radyocu dostumuza, ve bizi programlarında konuk edip akustik konserler ve söyleşiler ile dinleyicilerle buluşturmak isteyen, Eflatun,  Hüseyin Öğüt, Meral Ünür, Mine Ayman, Michael Kuyucu,ya ve her daim mucizelere inanmamızı söyleyen kaptan Şener'e ya teşekkür eder radyolarda akustik konserlerimizin bir kaç gün içinde başlayacağını da sevenlerimize duyurmak isterim

MUCİZE ORKESTRA’NIN VİZYONU…Mucize Orkestra olarak bir yandan düğünler, bayii toplantıları, açılışlar, davetler ve benzeri organizasyonlarda, hizmetler verirken, öte yadan konserlerimizde dinleyiciyi hem eğlence hem de sanatla aynı anda buluşturmak en büyük hedefimiz. Sanatla eğlenceyi aynı anda dinleyici ile buluşturmak basit gibi görünse de oldukça zordur, bir taraf hep eksik kalır, ancak gerek repertuarımız, gerek kendi şarkılarımız ama en çokta müziğe bakış açımız ve icramız ile, bizi dinlemeye gelenlerin zihninde ve kulaklarında  bambaşka bir tat bırakacağımıza eminiz. 

MUCİZE ORKESTRA’NIN HEDEFLERİ…

Şuan üstünde çalıştığımız ,yakın zamanda  gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz bir  projemiz var, Türk ve Dünya müziğinin en güzel ezgilerini ve dans figürlerini icra ettiğimiz ve  ünlü konuklarımızı  ağırladığımız muhteşem bir televizyon şovunu, hayata geçirmek arzusundayız.  Albüm çalışmalarımızda heyecanla devam ediyor, yakın zamanda yeni şarkılar, sürpriz düetler ve özel konsepti olan albümler, klipler ve sahne şovları ile halkımızı buluşturmaya devam edeceğiz.

SON SÖZÜMÜZ

Aramızdaki  gönül bağının günden güne artacağına yürekten inanıyor, nice güzel konserlerde yolu müzikten geçen herkesle buluşmak arzusu ile hepinize sevgi dolu, aşk dolu bir ömür diliyoruz,  ve son olarak diyoruz ki hayat Mucizelerle doludur Yeter ki İnanın.
 
Sevgi ve Saygılarımla,
Mucize Orkestra  Kurucusu & SERKAN ŞİMŞEK/ Hayat Müzik/2016
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Şarkılariniz da sizler de harikasiniz.... yolunuz açik olsun gençler....

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe