EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

7 Mayıs 2016 Cumartesi

Avusturya Temsilcisi ZOE Hayat Müzik’e Konuştu!

Evet, Viyana’dan beklediğimiz röportaj sonunda ulaştı! Yüzümüze gülücükler konduran, çok güzel, çok samimi bir röportaj gerçekleştirdik ZOË ile. Daha önce hiç duymadığınız hangi detayları sorduk? Beklenen Eurovision performansı hakkında neler öğrendik? Türkiye hakkında neler düşünüyor? Merak ettiğiniz daha birçok şey bu röportajda! Haydi başlayalım!T : Merhaba sevgili Zoë! Ben. Öncelikle ulusal finali kazanıp Eurovision’da ülkeni temsil etmeye hak kazandığın için seni bir kez daha tebrik ediyoruz! Gerçekten seninle röportaj yapmak bizim için büyük keyif ve mutluluk çünkü Avusturya bu sene ekibimizin favorileri arasında yer alıyor. Seni gerçekten bu seneki yarışmada en yükseklerde görmeyi umut ediyoruz. Geçtiğimiz sene Avusturya’da 2015 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ekip olarak geçirdiğimiz o 2 hafta unutulmazdı. Bizi yeniden Avusturya’ya götür lütfen! 

ZOË : Merhaba Tolgahan, bu kadar güzel sözler için çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok sevinçliyim beni desteklediğiniz için. 

T : Bu aralar hayatının oldukça yoğun ve hızlı olduğunu tahmin edebiliyoruz ama klasik bir soru ile başlayalım. Nasılsın, hayat nasıl gidiyor? 

ZOË : Çok iyiyim. Çok yoğun bir programım var ama gerçekten şu an ne yapıyorsam çok severek yapıyorum. Her şey oldukça heyecan verici! Eurovision’a çok az kaldı ve ben gerçekten sahneye adım atmak için sabırsızım!

T : Eurovision Şarkı Yarışması senin için ne ifade ediyor, bu büyük yarışmanın senin için önemi ne? 

ZOË : Daha çok küçük bir çocukken başladım Eurovision’u izlemeye. O harika Eurovision sahnesinde yer almak her zaman benim en büyük hayalimdi. Şimdi Avusturya’yı temsil ediyorum ve bundan dolayı gerçekten hem çok mutluyum hem de minnettarım. 

T : “Loin d’ici” gerçekten çok uyumlu bir şarkı. Gerek sözler, gerek sound ve ritim, gerek Fransızca ve senin sesin, şovun.. Gerçekten çok iyi bir uyum yakalanmış. Bu şarkıyı nasıl yarattın? “Loin d’ici” nasıl ortaya çıktı? 

ZOË : Çok teşekkür ederim! Bu şarkının söz ve müziğini babam ile beraber yazdım. Aslında bu şarkı ilk albümüm olan “Debut” için hazırladığımız son şarkıydı. Bu şarkıyı daha ilk kayıt ettiğimizde, hem ben hem de babam, bu şarkıda özel bir şeyler hissettik. Bu şarkıyı hazırlarken ve kaydederken hiçbir baskı hissetmedik, akışına bıraktık. Belki de sadece bu yüzden bu şarkı bu kadar hafif, rahat ve pozitif 


T: Biliyoruz ki babanız da Avusturya’nın önemli müzisyenlerinden. Babanızla çalışmak nasıl bir duygu? 

ZOË : İkimiz de müziğe karşı bir aşk besliyoruz ve bu yüzden babam ile beraber çalışmayı, şarkı yazmayı, hazırlamayı çok güzel buluyorum. Hayatımızın en güzel zamanları. Aynı zamanda çok yakınız.


T: Stockholm’den ve Eurovision’dan beklentilerin neler? 

ZOË : Eurovision 2016, şu ana kadar benim kariyerimdeki en büyük olay ve Eurovision’dan beklentim hayatımın geri kalanında her zaman kalbimde taşıyacağım muhteşem bir tecrübe kazanmak. Yeni ve harika insanlarla ve müzik severler ile beraber olacağım için ve onlarla tutkumu ve müziğimi paylaşabilmeyi umuyorum. Muhteşem bir yolculuk olacak 

T : Bu sene yarışacak olan diğer 42 şarkıyı dinledin mi? Favorin var mı? 

ZOË : Hepsini dinledim fakat favorimi seçemiyorum çünkü çok fazla harika şarkı ve büyük sanatçı var. Gerçekten, Eurovision için o 3 dakika çok önemli, kimin senin favorin olduğunu gerçekten o 3 dakikadan sonra anlayabiliyorsun. O büyük performansları izledikten sonra ancak söylenebilir. O 3 dakikayı iyi kullanmak gerekiyor, seyirci ile elektriğin tutması lazım, yoksa hiçbir şey işe yaramaz. Bence. 

Bu yüzden, video kliplere göre ya da önceki performanslara favori seçmek şu an çok zor. 

T: 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ne izleyeceğiz? Sahnede tek başına mı olacaksın? Performansında bizi neler bekliyor?

OË : Sahnede tek başıma olacağım. Sahne arkasında 3 vokalistim olacak. Arka plan görsellerinde ise hayallerimizdeki dünyadan görüntüler olacak ve ben o yolda yürüyeceğim. O yolda yürümeye devam ederken kurak yollardan rengarenk çiçeklerle dolu olan çayırlara uzanan manzaralar göreceksiniz. Sonra dondurucu bir kışı çiçeklerle dolu bir bahara değiştirecek güce sahip olacağım 

Ekibim hala görseller ve arka plan üzerinde son hızla çalışıyor. İlk denemeyi görmek için sabırsızlanıyorum. Yakında deneyeceğiz! 

T :Şimdi seninle biraz farklı ve kısa sorular ile detaylara inelim! 

En sevdiğin yemek? 

ZOË : Cheeseburger. 

En sevdiğin tatil yeri? 

ZOË : Güney Fransa 

Kendini 3 kelime ile nasıl ifade ederdin? 

ZOË : Yaratıcı. Karmakarışık. Tutkulu/ihtiraslı! 

T: Gerçekten bu muhteşem röportaj için çok teşekkür ediyorum ve şimdiden bol şanslar! Görüşmek üzere 

ZOË : Ben de çok teşekkür ederim bu röportaj için, en kısa zamanda görüşmek üzere 

Röportaj: OLGAHAN TARGIT 
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe