EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Nisan 2016 Salı

GÜLAY'DAN ''GRİ ŞARKILAR''


Bu zamana kadar farklı tarzlarda hazırladığı albümleri ile müzik dünyasında kendisine has bir yer edinen Gülay, yeni albümü ''Gri Şarkılar''ı Pasaj Müzik etiketi ile yayımlıyor.

Akustik ve yalın, iddiasını sadeliğinden alan, Gülay'ın yeniden yorumladığı 11 şarkıdan oluşan ‘Gri Şarkılar’ Pasaj Müzik etiketiyle 5 Nisan Salı raflarda yerini alıyor.
“Gri Şarkılar” albümünde; Burak Aydos, Tuna Kiremitçi, İlhan Şeşen, Keremcem, Mehmet Güreli, Ömer Hayyam, Serhan Kelleözü, Sunay Özgür, İbrahim Sadri, Alpay, Gianis Parios, Cemali, Hüsnü Arkan, Bülent Ortaçgil gibi değerli söz yazarı, şair ve bestecilerin eserlerini yorumlayan Gülay albümde yer alan şarkılara ait duygularını 'her bir nota öylesine büyüdü ki bende, renklerin ötesine geçti tüm duygular" diye dile getirdi.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. yeni dinledim ama dinlemez olaydım. Gülay'ın sesine ne olmuş böyle? şarkı söylerken her an ağlayacakmış gibi söylüyor arada sesi tıkanıyor, çıkmıyor, zorlanıyor. yerli yersiz çıkışlar-inişler yapıyor. Türkü söylerken alıştığı bu söyleme tarzı yapıştı sesine. başka türlü okuyamıyor artık sanırım. eğer bunu tarz için yapıyorsa yapmasın. hiç bir duygu geçmiyor karşı tarafa bunu artık görmesi lazım. İlk iki albümdeki 'pop' Gülay'ın sesine bakın bir de şimdiki sesine... bir de artık bazı şarkıların suyunun suyu şeklinde 'cover' dinlemekten gına geldi. 'Kimse Bilmez' ve 'Beni Affet' şarkılarını daha başka kimlerden dinleyeceğiz merak ediyorum. bu tarz albümlerin faydası orijinal şarkıların değerini anlamamızı sağlamasıdır. Nükhet Duru, Şenay Lambaoğlu, Ceylan Ertem vb. isimler de 'cover' albümler yaptılar ama bu albüm açık ara en kötüsü. Gülay'ı severim/severdim ama bu, albümün kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor maalesef.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe