EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Nisan 2016 Cuma

AYKUT GÜREL PRESENTS ''BERGÜZAR KOREL''


Bergüzar Korel, Aykut Gürel prodüktörlüğünde iremrecords etiketi ile albümünü yayımlıyor. Sezen Aksu'nun 12 şarkısını caz formunda seslendiren oyuncaya Aykut Gürel başta olmak üzere, Cem Tuncer, Ercüment Orkut, Siney Yılmaz ve Volkan Topakoğlu, Ediz Hafızoğlu gibi müzisyenler eşlik etti. Korel ''Aykut Gürel Presents: Bergüzar Korel'' albümü hakkında ''Şarkı söylemeyi hep hayal ettim ama hiçbir zaman albüm yapmaya cesaret edemezdim. Aykut Gürel bana hayalini anlattığında, ben de bunun bir parçası olarak kendi hayalimin peşinden gittim.'' şeklinde konuştu. Albüm gelirini Tomurcuk Vakfı'na bağışlanacak.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Albüm genel anlamda güzel. Bergüzar Korel'in de abartısız, sakin vokali de hoş tınlıyor. şarkılar da güzel seçilmiş ama şunu da belirtmem gerekir. Mesela İzmir'in Kızları şarkısı ile bu caz düzenleme hiç mi hiç örtüşmemiş. Arto Tunçboyacıyan'ın düzenlemesi olan orijinal versiyonundaki o kıvrak hava (kanun, perküsyon vs.) davul,gitar,bas üçlüsü ile yapılınca olması gereken havasını kaybetmiş. Kaçın Kurası için de bu geçerli. ayrıca hepsinden önemlisi ... albümün gelirinin hayır işi için kullanılmasının takdir edilmesi gerekir.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe