EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

25 Mart 2016 Cuma

BÜLENT ORTAÇGİL ''BU ŞARKILAR ADAM OLMAZ''


Rainbow 45 Records, arşivlik projelere imza atmaya devam ediyor. Plak tutkunları için, müzik katalogundaki önemli albümleri plak formatında yayınlamaya devam eden firmanın son müjdesi Bülent Ortaçgil cephesinden geldi. Bülent Ortaçgil'in ''Bu Şarkılar Adam Olmaz'' albümü Rainbow 45 etiketi ile müzik marketlerde yerini alıyor.
1991 yılında  yayınladığı  ‘ ‘Oyuna Devam ‘ albümünden 3 yıl sonra  kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açan bu uzunçalarda sanatçı , beraber çaldığı müzisyen dostlarıyla ortaya çıkardığı bu yeni soundla birbirinden güzel 10 şarkıya imza attı..  Mart  93 - 94 yılları arasında Serdar Ateşer ‘in kendi stüdyosunda kaydettiği ‘ Bu Şarkılar Adam Olmaz‘ albümünde,  Bülent Ortaçgil’e çekirdek kadro olarak Serdar Ateşer , Cem Aksel , Akın Eldes eşlik etmiştir.Ayrıca bu albümde konuk sanatçı olarak , Erkan Oğur, Ayşe Tütüncü , İmer Demirer ,Volkan Hürsever , Timuçin Gürer yer almışlardır.

Sensiz Olmaz,Dalyan,Basit,Bu Şarkılar Adam Olmaz, İntegral’   ‘Çiçekler Su İsterve Adaam Sen de ‘ ,‘Mum gibi Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak , bu hafta itibarıyla  EMI – Universal Müzik Türkiye  dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul’un yeni göz bebeği olan seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinden satışa sunulmuştur.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. sanırım Piccatura - Beğeni Müzik'in birçok albümü LP olarak basılacak. ne güzel. alacak ne çok plak birikti ya.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe