EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Şubat 2016 Cuma

KALBEN İLE TANIŞMA ZAMANI GELDİ!


Kalben, kendi adını taşıyan ilk albümünü Zoom Kurumsal ve DMC etiketi ile yayımlıyor.İstanbul Moda’daki Erekli – Tunç stüdyolarında tümüyle canlı ve analog olarak kaydedilen albümde 2 tanesi versiyon olmak 15 şarkı yer alıyor.  Kalben ve Berkant Ali İncesaraç’ın düzenlemelerini üstlendiği albümde tüm şarkıların sözleri Kalben’e ait. 2 şarkının bestesini Berkant Ali İncesaraç’la paylaşan Kalben albümdeki diğer tüm şarkıların da bestecisi olarak karşımıza çıkıyor.
Albümün ilk video klibi ''Saçlar'' ise Gülcan Keltek yönetmenliğinde Balat'ta çekildi.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. evet, farklı bir tarzı var. şarkıları güzel. tip olarak da Emine Ülker Tarhan'a benziyor. alternatif müzik yapanlar arasından sıyrılması mümkün. Okan Bayülgen'in programında canlı seyretme şansını yakaladık. çünkü bu tarz müzik yapanlara ekranlarda pek yer verilmez. ya Okan bey bir cevher gördü ya da Kalben'in arkasındaki ekip gerçekten güzel çalışıyor. Çorap ve Saçlar şarkıları ön plana çıktı. İbrahim Tatlıses'in yıllar önce söylediği "Haydi Söyle" şarkısını dinlerken sanki o şarkı değilmiş gibi dinledim. çünkü bence "aynı" şarkı değiller. iyi anlamda söylüyorum. ancak şarkıdaki o gırtlak oyunu sırıtıyor. albüm aynı ekiple yapıldığı için sanki bütün albümü bir şarkıymış gibi dinledim. şarkılara giriş bile çoğu şarkıda aynı davul vuruşlarıyla açılıyor. düzenlemeler daha ehil kişilerle yapılmalıydı. ancak biliyorum profesyonel stüdyo müzisyenleri ile çalışmak ciddi bir maddi külfet getiriyor. bunu da anlayışla karşılıyorum. ama güzel bir başlangıç olmuş. kendisine başarılar diliyorum.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe