EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

15 Ocak 2016 Cuma

PİNHANİ'DEN YENİ ALBÜM: ''KEDİKÖY''


Kendine has tarzları ile müzik dünyasının sevilen gruplarından birisi olmayı başaran Pinhani, yeni albümü Kediköy DMC etiketi ile yayınlıyor. 15 Ocak'ta müzik marketlerde yerini alacak albüm, dijital platformlarda 8 Ocak itibari ile yayına girdi.
Kediköy'de yer alan şarkıların söz ve müzikleri ağırlıklı olarak yine grubun solisti Sinan Kaynakçı'ya ait. Fransız müzisyen Calogero'nun iki şarkısının Türkçe versiyonları ve bir Rize türküsünün Pinhâni'leşmiş hali de albümün sürprizleri sayılabilir. Sinan Kaynakçı'nın şarkıları ise yine bildiğiniz gibi, hepimizin yaşadıklarını, dertlerimizi, aşklarımızı ve kaybettiklerimizi en naif haliyle anlatmaya devam ediyor.

Albümün ilk klibi ''Geri Dönemem'' İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekildi. Şarkının ilginç bir de hikayesi var.Klipte, ülkemizde ve dünyada yaşanan göçmen dramı anlatılıyor. Akın Eldes'in gitar ve bestesiyle, albüme katkı sağlarken Erkan Oğur da bir şarkıda kopuz çalarak albümde yerini alıyor.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. albüm güzel olmuş ama bir iki kelâm da edelim değil mi?...Sinan Kaynakçı dostumuzun sesinin oktav anlamında yetersiz olduğunu biliyoruz kendisi de biliyordur. o zaman neden kendi ses aralığında şarkılar söylemiyor? söylerken zorlanıyor. bazen kendini yırtıyor gibi söylüyor. tamam, farklı bir şeyler deniyorlar bu albümde, saygım var. ama birisi de "abi sanırım bu sesine olmamış" dememiş. neyse. "geri dönemem" gerçekten güzel bir şarkı.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe