EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

7 Ocak 2016 Perşembe

AKBANK GÜNÜMÜZ SANATÇILARI YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI!


Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat işbirliğiyle düzenlenen yarışma sonucunda veriliyor. 

Yapılan başvurular jüri tarafından değerlendirilecek ve sergilenmek üzere seçilen eserler Akbank Sanat’ta 25 Mayıs – 30 Temmuz 2016 arasında düzenlenecek olan sergiyle meraklısı ile buluşacak. 

Yarışma, T.C. vatandaşlarının katılımına açıktır. Yarışmaya; Türkiye’deki Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Sanat ve Tasarım Fakültesi 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ve aynı bölümlerin yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilir. Yarışma; resim, fotoğraf, video, heykel, seramik, yerleştirme ve yeni medya gibi çağdaş sanatın tüm ifade biçimlerine açıktır. 

Yarışmanın teması “Geçmiş Gelecek“

“Zaman insanlık için daima önemli oldu. Sadece soyut zaman olarak yaşamadı zamanı. Onu dönüştürmek, ona hükmetmek istedi. Modernleşme zamana hükmedişin son kertesiydi. Ütopya bir zaman sorunuydu. Bugünü gelecekte, geleceği bugünde tasarlamaktı. Bir kopuştu ütopya. Ama sürekliliği de vardı. 21. yüzyılda ütopyaların tükendiğini görmek şaşırtıcı. Distopik bir çağda olduğumuzu biliyoruz. ama distopyanın anlamını bilmiyoruz. Geleceğimizi mi yitirdik? Yoksa sadece elimizdekiyle mi yetineceğiz? Artık düş kurmayacak mıyız? Geleceğin geçtiği, aşıldığı bir dünyada geçmiş ve/ya bugün elimizdeki tek olanak mıdır? Bütün aykırılığına rağmen 20. yüzyılın bu kederli sorularına yanıtı belki de sadece sanat verecektir. “
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe