EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

18 Aralık 2015 Cuma

NURİ HARUN ATEŞ “KAFASI KARIŞIK KONTRTENOR ''


Türkiye’nin en sıra dışı seslerinden Nuri Harun Ateş’in Samsun Demir prodüktörlüğünde kaydedilen ilk albümü “Kafası Karışık Kontrtenor” Kasım ayının son haftası DMC etiketiyle raflardaki yerini alıyor.
Orkestrası “Kalp Kırmayan Erkekler” ile bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında sayısız konserler veren, sahnedeki özenli gösterisi, kostümleri ve performansı ile hep ses getiren Kafası Karışık Kontrtenor Nuri Harun Ateş, yıllardır merakla beklenen ilk albümü ile karşımızda. 
Albümün çıkış parçası '' Sevgilinden mi Ayrıldın? (Sağlık Olsun)' u Febyo Taşel aranje etti. Mixler ise 'Levent Demirbaş' imzası taşıyor. 
Mehmet Bilal Dede'den "Yaban Kedisi" diğeri Çağlar Yerlikaya'dan "Makyaj" şarkıları ile albüme katkı sağlamış.
Albümde Tanju Okan’ın seslendirdiği Şerefe şarkısı, Bang Bang’in Türkçe versiyonu Dan Dan, bir Ajda Pekkan hiti Varsın Yansın ve Fikret Kızılok şarkısı Baş başa da Nuri Harun Ateş düzenlemeleriyle yer aldı. Yine Nuri Harun Ateş’in sözü ve Müziği olan Uyandır beni adlı şarkı albümün en farklı eserlerinden. Albümün 2 tane de sürprizi var, ilki Bizet’nin Carmen Operasın’dan Habanera aryasının oryantal bir düzenlemeyle Bağdat Yolu isimli şarkıya bağlanması ve Bellini’nin Per pieta ariettasının pop bir alt yapıyla icra edilmesi.Bunlar eğlenceli yenilikler olarak ilk defa bu albümde bu şekilde yorumlanıyorlar
Share this post

5 yorum Yeni Yorum Yap

 1. dün D&R da albümünü gördüm ama ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yoktu. nasıl bir tarz olduğunu çok merak ediyorum...

  YanıtlayınSil
 2. şimdi dinledim. orkestrasyon çok iyi. türkiye'de böyle cesur işlerin yapılması önemli. yalnızca, vokalin sesi bana fazlaca efemine geldi. fikret kızılok'un 'başbaşa' eserini katletmiş kusura bakmasın.bu şarkı tam mehmet erdem'lik ama o da yeni albüm çıkardı.onda yok, bir sonrakine kesin bence... 'bang bang' şarkısına başka isim bulamamışlar mı? daha gülşen'in aynı isimli şarkısı akıllardayken. bu arada gereksiz bir yabancı cover olmuş. 'şerefe' şarkısını bir de bu düzenlemeyle dinleyince o meşhur 'blue oyster' barı aklıma gelmiyor değil :-) albümün en başarılı kısmı ismi. gerçekten ne yapmak istendiği tam anlaşılamamış gibi.

  YanıtlayınSil
 3. Anonim13:22

  ilginç bir albüm olmuş.

  YanıtlayınSil
 4. Anonim13:22

  ilginç bir albüm olmuş.

  YanıtlayınSil
 5. Anonim13:22

  ilginç bir albüm olmuş.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe