EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

17 Aralık 2015 Perşembe

GENÇ MÜZİSYENLER İÇİN YENİ BİR SİSTEM : DISTRONAUT


Genç müzisyenler şarkılarını geniş kitlelerle buluşturabilmek için büyük efor sarf ediyor. Pek çok görüşme talebi cevapsız kalabiliyor ya da şarkılarını istedikleri özgürlükte yayınlama şansı bulamayabiliyorlar.
Özellikle bu isimlerin ilk albümlerini yayınlayabilmek adına yapım şirketleri ile kölelik sözleşmeleri imzaladığını da biliyoruz. İşte tam da bu noktada, bu isimlere profesyonel destek verecek ve kendi kurallarını kendilerinin koymalarını sağlayacak yeni bir oluşum ortaya çıktı. Söz konusu oluşum ''Distronaut'' ismini taşıyor.


Peki nedir bu Distronaut?
 • Distronaut isteyen herkesin şarkılarını, albümlerini 182 ülkede 150’den fazla dijital müzik servisinde satışa ve dinlemeye açıyor.
 • Şarkıların dünyanın dört tarafındaki müzikseverler tarafından erişilebilir olması, keşfedilmek, üstelik bundan para kazanmak hayali; Distronaut ile gerçeğe dönüşüyor.
 • Uluslararası bir dijital dağıtım altyapısı olan Distronaut, kullanıcıların kendi müzik ürünlerini oluşturup tercih ettikleri müzik servislerine istedikleri tarihte göndermelerine, ardından şarkılarının indirilme (download)/dinlenme (streaming) hareketlerini görüntülemelerine ve gelirlerini tahsil etmelerine imkân sağlayan bir sistem.
 • Söz ve besteleri kendilerine ait veya tüm izinleri alınmış bir şekilde kaydedilmiş ve yayınlanmaya hazır şarkılarını elinde bulunduran herkesin basit birkaç adımla sesini tüm dünyaya duyurabileceği, ürünlerini müzikseverlere ulaştırabileceği, keşfedilme şansını yakalayabileceği bir sistem..


Distronaut Müzisyenlere Ne Sunuyor?
 • Müziği üretenler ve prodüksiyonunu üstlenenler; eserle müziksever arasında kimi aracıların engel oluşturması durumu ortadan kalkıyor.
 • Yani kontrol tamamen müzisyende. Hangi ürün hangi platformda ne zaman satışa çıkacak, hangi fiyattan satılacak; her şeyi kendisi belirleyebiliyor.
 • Üstelik sisteme giriş yaptığında şarkıların kaç defa indirildiğini ya da dinlendiğini günlük olarak görüntüleyebiliyor. Gelirler de üçer aylık dönemlerle hesabına yatıyor. Müziğinin yapım hakları kendisinde kalmaya devam ediyor.

Distronaut’ta Hangi Seçenekler Var?

Distronaut sistemi iki paket seçeneğiyle geliyor. Her bir müzik ürününün (bu tek şarkılık bir single (tekli) da olabilir, 15 şarkılık bir albüm de) Türkiye’deki tüm yerli ve yabancı dijital mağaza ve servise dağıtılması bir defalık 199,99 TL. Eğer bununla birlikte dünyadaki diğer servislere de (150+ nokta) dağıtılması istenirse yine bir defalık 249,99 TL. Bunun dışında hiçbir ek ücret, yıllık ödeme, vs. yok.

Eğer müzisyen daha fazlasını istiyorsa Distronaut onu müzikmentor’la tanıştırıyor. müzikmentor; kariyer yönetimi ve pazarlama başta olmak üzere müzisyen gereksinimlerini çok boyutlu olarak karşılayan çözüm ortağı oluyor.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim23:33

  Her sistem aynı bence. Biz genç müzisyenlerin işi çok zor:(

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe