EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Aralık 2015 Salı

90'LARIN UNUTULMAYAN DİZİ MÜZİKLERİ!


90'lı yılları bir türlü eskitemedik. 90'larda dinleyici ile  buluşan ve klasikleşen şarkılar, dönemin modası, televizyon dizileri günümüzde halen sıkça konuşuluyor. 90'ların unutulmayan dizi müziklerini sizin için listeledik.

Gölge Çiçeği

Aydan Şener ve Tolga Savacı'nın başrolünü oynadığı ''Gölge Çiçeği'' Reyhan Karaca'nın seslendirdiği müziği ile kimin hafızasına kazınmadı? Şarkının sözleri Aysel Gürel'e müziği ise Volkan Gücer'e ait.

                         


Mahallenin Muhtarları

90'lı yıllar dizilerinden bahsettiğimiz bir yazıda ''Mahallenin Muhtarları''ndan bahsetmemek olmaz. ''Kızlar, delikanlılar ve sevimli çocuklar...'' Kandemir Konduk imzalı dizi bir döneme damgasını vurmuştur. Renkli müziği de hafızalarımızda.

                             


Süper Baba

Atv ekranlarında bir Cuma klasiği olarak meraklısı ile buluşan dizide hemen herkes kendinden bir şey bulmuştur. Yeni Türkü ve Oya Küçümen yorumları ile müzik listelerinde ve radyolarda da sıkça yer almıştır.
                            Kara Melek:

Sanem Çelik'e popülerlik kazandıran, entrika, aşk temalı Kara Melek'in müzikleri en az dizinin kendisi kadar konuşuldu ve dinlendi. Oya Küçümen'in sesinden dinlediğimiz Kara Melek'in müziği Müjdat Akgün imzası taşıyor.

                          

Çılgın Bediş:

Yonca Evcimik'le özdeşleşen ''Çılgın Bediş''in müziğini hatırlamayan yoktur herhalde. ''Elim durmasa, durmaz ki dilim. Yalan dünya yine de severim'' naraları ile Yonca Evcimik'in sesinden dinlediğimiz Çılgın Bediş de dönemin dikkat çeken ve dillere dolaşan dizi müziklerinden bir tanesi.

                           

SIDIKA:

Hasibe Eren'in hayat verdiği ''fenomen'' karakter Sıdıka'yı unutmak olmaz! 

                        

RUHSAR:

Peki Hande Ataizi ve Cem Davran'ın baş rollerini paylaştığı Ruhsar'ı hatırlamayan var mı?


                          
Share this post

4 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe