EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

2 Kasım 2015 Pazartesi

MEDCEZİR DİZİSİNİN SEZEN AKSU SEVGİSİ!


Son yıllarda süre anlamında da sayı anlamında da giderek fazlalaşan dizilerin olmazsa olmazları müzik. Daha önce dizi müzikleri dosyamızda sezon dizilerini detaylı olarak bu pencereden incelemiştik. Bu kez geçtiğimiz sezonun popüler dizilerinden Medcezir'deki ''Sezen Aksu'' müziklerini mercek altına almak istedik. Dizide öyle sahnelerde, o kadar doğru Sezen Aksu şarkıları seçilmiş ki, video kanallarında bu sahneler ciddi izlenme rakamlarına sahip olmuş. İşte Med Cezir'de yayınlanan ve hafızalarımıza kazınan Sezen Aksu şarkıları!

Yaman, Mira, Eylül ve Mert yaşadıkları kötü olayları unutmak için birlikte bir yolculuğa çıkar. Yaman'ın direksiyonda olduğu araba sahnesinde radyoda çalan Sezen Aksu şarkısı ''Aşktan Ne Haber'' diziyi izleyen herkesin içini ısıtmaya yetiyor.

        Mira ve Yaman artık evlilik yolunda adımlarını atarlar. Büyük kavuşma yakındır. Bu kez fonda çalan şarkı ise Sezen Aksu'nun 90'lar klasiği şarkısı ''Kaçın Kurası'' olur. Şarkı, dizinin en eğlenceli kareleri ile izleyicilerle buluşmuştu.

         


Bir anda insanı gerçek dünyadan alıp, kendisi ile hesaplaşmaya götüren efsane Sezen Aksu şarkılarından ''Masum Değiliz'' de Medcezir de kendisine yer bulan parçalardan birisi oldu. Serenay Sarıkaya'nın sık sık performans sergilediği dizide Sarıkaya yorumu ile dinledik bu özel şarkıyı.

        


Sezen Aksu diskografisinin son teklisi ''Yeni ve Yeni Kalanlar'' Medcezir'in final bölümünde oldukça renkli bir sahnede kendisine yer buldu. Tüm dizi ekibinin yer aldığı sahnede, oyuncular ve set ekibi izleyiciye unutulmayacak bir ''veda'' etti. 

       
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe