EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

14 Ekim 2015 Çarşamba

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ'NDEN YENİ ALBÜM : İSTANBUL GÜNLÜĞÜ


Ülkenin kült müzik gruplarından Ezginin Günlüğü yeni albümü ''İstanbul Gibi''yi geçtiğimiz haftalarda yayımladı. Çimens Yapım tarafından yayımlanan albümde 13 parça bulunuyor. Albümlerinde yer verdikleri şiir geleneğine devam eden grup Ahmed Arif'in "Diyarbekir", Ahmet Erhan'ın "Oğul" ve "Sen Gidersen", M.Gündüz Göktürk'ün "Aşkın Rüyası" adlı şiirlerini bestelemişler.

Ezginin Günlüğü'nün 17. Albümü olma özelliği taşıyan albüm grubun 33 yıldır yazmakta olduğu günlüklerine yeni bir sayfa ekliyor. ,  Birçok değerli müzisyenin stüdyo çalışmaları sırasında katkıda bulunduğu bu albümü, Ezginin Günlüğü; Eylem Atmaca, Çağrı Çetinsel, Cafer İşleyen, Can Göktürk, Nadir Göktürk, Erkan Gürer ve Cem Gezginti'den oluşan kadrosuyla gerçekleştirdi.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. albüm fena değil ama kulaklar eski solistleri arıyor. bu arada işin sanat tarafı biraz es geçilerek güzel melodiler derlemesi gibi olmuş. bir de ne zamandan beri Ezginin Günlüğü şarkıları bu kadar 'oynak' oldu. Çağrı Çetinsel'in sesi mi bu albümde Hüsnü Arkan gibi tınlıyor yoksa besteleri Nadir Göktürk yaptığı için bana mı öyle geliyor bilmiyorum. çünkü Çağrı Çetinsel'in solo albümünü de dinledim böyle söylemiyordu. Eski gruplardan bir kişi bile kalsa grubun ismi yaşatılsın diye ve aynı zamanda köklü geçmişten de faydalanmak adına grupların devam etmesi güzel bir şey ama artık yeni grup eskisinden bambaşka bir şeye dönüşmüşse ne olacak? gerçi bütün elemanları değişenler de var (Yorum gibi). Nadir Göktürk de gitse Ezginin Günlüğü diye bir şey de olmaz sanırım. Keza Derya Köroğlu tek başına Yeni Türkü ismini sırtlıyor. Emin İgüs'ler Feyza Erenmemiş'ler Hüsnü Arkan'lar Hakan Yılmaz'lar ne güzel şeyler vermişler bize. hepsine selam olsun.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe