EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

17 Ağustos 2015 Pazartesi

GÖKSEL HARBİYE AÇIK HAVA KONSER DEĞERLENDİRMESİ!


Geçtiğimiz cumartesi akşamı Turkcell Yıldızlı Geceler Harbiye Açık Konserleri kapsamında Göksel konserindeydik. Bir kez daha Göksel'i neden bağrımıza bastığımızı, bunca yıl şarkılarıyla bize uzun bir yol arkadaşı olduğunu anladım o gece... Müzik dünyasında, maddi olanaklarla, dev sponsorlarla ve bir takım güç figürleri ile çok farklı lanse edebilirsiniz kendinizi.. Gazetelerin ilk sayfalarında haber olabilir, herkesin bir şekilde konuştuğu bir insan olmanız gerçekten zor değildir... Ancak samimiyet ve dinleyici ile kalıcı bağ kurmak için bu bahsettiğim imkan ve olanaklar yeterli değildir. Strateji, pazarlama planları ve planladığınız her şey samimiyet söz konusu olduğunda geçersiz kılınır. 
Göksel konserinden çıktığınızda (ki etkisinden hemen çıkmanız mümkün değildir) samimiyet dediğimiz duygunun ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz. Sanki bir konserden çıkmış gibi değil, uzun süre görmediğiniz bir dostunuzla karşılıklı dertleşmişsiniz gibi hissediyorsunuz...

Göksel konserine dair anlatacak, söylenecek şeyler klasik bir konser değerlendirme yazısından uzak bu nedenle. O gece biz anlattık, Göksel anlattı... Duygulandık, güldük, alkışladık, sarıldık ve başka bir gün buluşmak üzere sözleştik.
Göksel'i Açık Hava'da ilk kez izledim. Geçmişten bugüne en sevilen şarkılarını (son albüm şarkıları ağırlıkta olarak) bir bir seslendirdi. Sahnede şarkı söylemek dışında gerçekten bir kaygı gütmeden üstelik...  Heyecanı ve mutluluğu da gözlerinden okunuyordu. Nostalji albümlerinde seslendirdiği şarkıların yanı sıra Duydum ki Unutmuşsun", "Elbet Bir Gün Buluşacağız", "İçin İçin Yanıyor" gibi T.S.M klasiklerini de söyledi. 

Duygusal şarkıları ve 2001 yılında seslendirdiği ''Depresyondayım''dan dolayı hep duygusal ve bunalım olarak değerlendirildiğini söyleyen şarkıcı Depresyondayım'ı seslendirdikten sonra espirili de bir açıklama yaptı. ''Arkadaşlar, gerçekten depresyonda değilim! Yalnızım ama çok mutluyum, depresyondan çoktan çıktım:)''

Sözün özü, ruhumuza iyi gelen bir akşamdı. O gece Göksel'i neden sevdiğimizi bir kez daha anladık ve birlikte uzun yıllar şarkı söylemeyi diledik!

Ahmet Erten/Hayat Müzik/2015
Share this post

4 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim13:44

  Harika konserdi!!!

  YanıtlayınSil
 2. bütün cd lerini aldığım en sevdiğim kadın vokal. yeni basılan plaklarını da alsam mı acaba???

  YanıtlayınSil
 3. Anonim13:28

  Göksel, iyi ki varsın, ne olur albümü 2 kliple kapatma :(

  YanıtlayınSil
 4. Harbiye konserleri güzel oluyor ama bu aralar şehitlerden dolayı bence yapılmasın

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe