EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Mayıs 2015 Çarşamba

IŞIN KARACA, HAYAT MÜZİK'TE AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!


-Geçtiğimiz günlerde TSM albümünüz ‘’Ey Aşkın Güzel Kızı’’nı Seyhan Müzik /Akiş etiketi ile yayınladınız. Bu TSM albüm fikri ne zamandır var?

Proje albümlerimi seviyorum. Bu zamana kadar yaptığım proje albümleri çok da olumlu dönüşler aldı. Arabesk albümleri sırasında belki hazırlarım demiştim. Sonunda TSM albüm fikri  oldu, hayata geçti.

- Konsept albümler (ya da diğer ismi ile proje albüm) kariyerinizde ciddi bir yer tutuyor. Başka planladığınız proje albümler var mı?

Olmaz mı! Kıskandıgim şarkılar var benim:) Kıskandığım bu şarkıları bir albümde toplayıp söylemeyi planlıyorum. 

- Bugün Işın Karaca ile röportaj yapıp da ‘’ne oldu size böyle?’’ demeden olmaz herhalde : ) Görsel olarak bambaşka bir Işın görüyoruz. Bu değişimin sebebi ne?Sağlık her şeyin başında gelir. Bu zayıflama eylemin görsellikle bir alakası yoktu aslında en başında ama tabi şimdi bu görselliği de çok seviyorum..

- Müzik sektöründe Işın Karaca’yı en çok rahatsız eden şey ne diye sorsak ?

Playback konserler! Playback konserleri sevmiyorum, beni rahatsız ediyor bunu söyleyebilirim..

- Geçtiğimiz aylarda bazı meslektaşlarınız ‘’erotik klipler yasaklansın’’ gibi ilginç çıkışlar yaparak gündeme geldi. Siz bu tip konuları nasıl değerlendiriyorsunuz? Yasaklamak, sansürlemek çözüm mü sizce?Sansür bir topluluğun algısını kapatır bu bir gerçektir. Ancak gençlerin cinsel gelişimini bozuyor ise bu konu ile alakalı müdahale edilebilir. 

-Bir yandan da televizyon programı ile dinleyicilerinizle buluşuyorsunuz. Tv maceranız da oldukça başarılı gidiyor. Denemek istediğiniz yeni ve farklı formatlar var mı?

Televizyon da olmayı çok sevdiğimi söyleyebilirim. Sanırım gündüz kuşağına geçmek isterim. Orada farklı bir şeyler yapabileceğimi düşünüyorum.

-Son olarak Hayat Müzik okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Herkese sevgiler ve bu keyifli röportaj için çok teşekkürler...

Röportaj: Ahmet Erten/ Hayat Müzik/ 2015
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. ses rengi, Türk Müziği şarkılarına (sanat müziği lafından haz etmiyorum) yakışmıyor. naif yorum isteyen şarkılarda bangır bangır okuyor. ayrıca, çok fazla icra edilen eserleri yorumlamış. daha az bilinenlerden seçseydi daha iyi olurdu. 'bir garip yolcu' yu sanırım bir ben okumadım. sadece 'gündüzüm seninle gecem seninle' diğerlerine nazaran daha az biliniyor.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe