EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

4 Mayıs 2015 Pazartesi

HAFTANIN KONUK YAZARI ''BURCU TATLISES''


KARNIMDA KELEBEKLER

Beynimin kıvrımlarına saklı, anımsanmak için çağrılmayı bekleyen her bir an, kendi bildiğiyle öpüşünce açık ediyor kendini.
“…bana bir koku ver, bana bir melodi, ruhunun durduğu orayı alabora edeyim, sarsıl da gör bi’…”
Benim ruhum, göğüs kafesimin hemen altında, aşık olunca, kendim ya da birileri acıyınca, anımsayınca, karnımda kelebekler. Bazen telaşlı, bazen ürkek, heyecanlı bazen ve bazen ölümcül. Kelimenin, yazıldığından fazla anlamı var, müziğin duyulduğundan, ruhun bilindiği sanıldığından. Kırmızı elma var, yeşil var, sarı, olduğunu kabul edersen. Müzik var, şiir var, resim, bunlar elmanın moru. İki göz, iki kulak, bilmeni istedikleri kadarı için, üçüncüsü, açmayı becerirsen, paralel değil, yaşadığının tam üstünde dikili duran gizli evrenler için.

Şimdi ben ne diyorum? Karnın diyorum, bir garip oluyor mu bazı anlarda? Aşktansa, o aşkı sıkı tut, şarkıdansa o şarkıya sarıl, bir film karesiyse yeniden yeniden izle. O hisse sahip çık, onu kaşı, kanat, daha çoğunu iste. Hayatın seni dürtmesidir o, kafanı sudan çıkarıp nicedir hasret kaldığın bir büyük soluğu içine çekmendir. Ciğerlerini şişirsin, kanına karışsın, beynine dolaşsın bırak. Yeniden suyun dibinde, ağır çekimde, yarı açık gözlerinle yüzer gibi yaşadığın zamanların birinde, bir koku getirir rüzgar, bir şarkı taşır kulaklarına, hatırlarsın. Birbirini ne zamandır özlediğini unutan iki sevgilinin, içine çekerek diğerini, öpüşmeleri gibi öpüşür o an ve anıların. Yaşadığına inanırsın…

Burcu Tatlıses/Hayat Müzik/2015
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim17:48

  Tek kelime ile fevkaladenin fevkinde... (ersan sarıyıldız)

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe