EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Mayıs 2015 Salı

HAFTANIN KONUK YAZARI: REYHAN KARACA


ŞANS'IM..


Herkese selamlar;

Hayat Müzik'te konuk yazar  olmam istendiğinde, yazacağım konuyu düşünmeye başladığımda, bir yıllık yeni iki projemiz  "Sobe" ve son çıkardığımız "Şans"ı anlatmak için yazımın başına oturdum. Şöyle bir düşündüm de, kendimi kotu hissettiğim her saniye, ne kadar kıymetli dostlarım, çalışma arkadaşlarım ve çevrem olduğunu anımsadım ve şükrettim.. Benim gibi Şans'lı kaç kişi var diye... Üzerimde emeği olan tüm müzisyen, sanatçı ve işinin "profesörü" tüm dostlarıma tek teşekkür ederim....

NEDEN 90'LAR ?

1987 yılında küçücük bir kızken basladım rahmetli Melih Kibar'in katıldığı Eurovision şarkı yarışmasında yarışarak... Üzerimde emeği çoktur. Sonra ardı arkası gelmedi adim adim tek tek tırmalayarak çıktım o şöhret merdivenlerini ve bana ilk güvenen, arkamda duran, bana cesaret veren ve müthiş şarkılar yazan Feyyaz Kuruş hala omzumdan çekmedi elini... O benim manevi abim, dostum, sırdaşım..
Ve hala bana en sıkça sorulan soru "neden 90'lardaki şarkılar çıkmıyor günümüzde?" Bunu size kısa net cümlelerle anlatacağım..
Aslında denklem çok basit,çok sade çok naturel..
90'lardaki samimiyet, içtenlik ve arkadaşlık bağı asla bir daha yakalanamadı maalesef ki..O günlerdeki şarkıların bir çoğu, o donemin star isimlerinin eğlenirken, stüdyoda çalışırken birbirlerine verdikleri pozitif enerji ve güçle oluşturuldu. Kişinin sesine özel şarkılar yapıldı fabrikasyon işler değildi hiçbiri.
Albümlerini hazırlayan tüm arkadaşlarımızın çalışmalarını bilirdik kimse kimseden hiçbir şeyini saklamaz, aksine dinletir fikir alır  hatta yapacağı bir şey varsa, dört elle sarılır yapar ve hiç bir karşılık beklemezdi..Birbirlerinin konserlerine gider ayakta alkışlar hatta vokal yapmak için  birbirleriyle yarışırlardı. Birbirlerini arar, stüdyolarını basar toplu halde vokallerini yaparlardı. Bunların hepsinin en zirve hallerini yaşamış olan ben, gerçekten çok ŞANS'lıyım...
Hatta ''Sevdik Sevdalandık'' albümüm ellerinde olanlar çok  iyi bilirler, albüm kartonetinde,o albümü emeği geçmis bütün star isimlerin benimle ilgili hislerini, kendi yazdıklarını albüm kapağında yayınlamıştık..
O günleri yaşamış 3-5 kişiden biri olarak, yapacağımız yeni şarkılarımızı aynı heyecanla,ayni ruhla,ayni enerjiyle yapmaktan gurur duyuyorum..ŞANS'liyim:)

Hepinize sevgilerimle..

Reyhan Karaca/Hayat Müzik/2015
Share this post

2 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 2. Zümrüdü Anka gibi küllerinden doğmayı basardın,onca zaman oldu haksız onca elestiriye göğüs gerdin.Bazen umursamadın,bazen canın yandı...Bunu görebilmek zor değil.Ama eskisinden cok daha parlaksin cunku sen artik karanlığa verilecek en guzel cevabın ışık olmak oldugunu öğrendin,yaktığın bir mumdu,buyudu,buyudu ve artik goz kamastiriyor.Tebrik ederim buğulu gözler ardından bakan güzel insan...
  mailto:gundogdugokhan@gmail.com

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe