EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

22 Mayıs 2015 Cuma

HAFTANIN KONUK YAZARI : CAN ALGEÇ


Müziğin neredeyse her alanında çalışmış biriyim. Aranjörlük, dizi-film-reklam müzisyenliği, ses-efekt-mix çalışmaları, bestecilik, söz yazarlığı ve enstrümanistlik üzerine çalışarak yıllar geçirdim; hala da çalışmaya devam ediyorum.
Bunların hepsini yapabilmek için kendini hep gelişim anında tutmak gerekiyor. Benim de hiç boş vaktim olmadı. “Şarkılar” isimli albümüm yaklaşık on beş yıl içinde birikti. Albüm, yirmili ve otuzlu yaşlarımda hissettiğim, gördüğüm, istediğim, üzüldüğüm, sevindiğim

değiştiğim, öğrendiğim şarkılardan oluşuyor. Yaptığım şarkılar önünde sonunda birilerini buluyor; bu şarkılar da beni buldu :) Daha önce çok popüler olan, Ajda Pekkan’ın söylediği, besteleri bana, sözleri Sezen Aksu’ya ait “Vitrin” ve “Cool kadın” isimli şarkıları yapmıştım. O şarkılar da beş yıl kadar benimle birlikte kalmıştı. 
Şarkı yapmak, bana bu dünyada hissedebileceğim en güzel duygulardan birini yaşatıyor. Üzülürüm, sevinirim, şarkı yaparım. Sıkılırım, sıkılmam ama şarkı yaparım. Beni hayata bağlar.

Genelde sözler ve müzik aynı anda çıkar. Gitarımı alırım, kayda basarım, sonra yolculuk başlar: İşte benim en güzel anlarım. Şarkılarımın aranjelerini de kendim yapmak isterim; çünkü şarkıyı yaparken beynimin içinde bir ritm ve ezgi yürür. Başka bir aranjör arkadaşım yapıyorsa onunla bunları paylaşırım; müzik zaten paylaştıkça büyür.
Her şeyden çok hızlı etkilenen biriyim. Arkadaşlar arasında en komik, yalnız kalınca en yalnız. Bu da şarkılarıma yansır.

Albüm de aslında anı defteri gibi olmuş diyebilirim. Kendimi çok saf gördüğüm :) Bazılarında karanlık, bazılarında umutlu, bazılarında aşık olmuş, bazılarında terk edilmiş, şarkılar yaşamışım. O an neyi hissediyorsam onu yapmışım. Şarkılarım birebir yaşadığım hikayelerden oluşmaz ama yaşamış kadar olurum sonunda.

Bu albümün çıkması beni çok rahatlattı; kendime dışardan bakmamı sağladı. Bu da yeni şarkılar yapmam için bulduğum nedenlerden biri olacak :)

Can Algeç/ Hayat Müzik/2015
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe