EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

15 Nisan 2015 Çarşamba

SERTAB ERENER ''KIZ LEYLA''


Söz ve müziğini Sezen Aksu'nun yazdığı, Sertab Erener seslendirdiği ''Kız Leyla''nın video klip çekimleri Çağan Irmak yönetmenliğinde tamamlandı. Toplumsal yaramız olan kız çocuklarının çocuk yaşta evlendirilmesini konu alan şarkı ile ilgili toplantıda söz alan Sertab Erener ise “Sezen Aksu ile sohbetimiz sırasında kendiliğinden ortaya çıkan Kız Leyla şarkısını toplumla paylaşma düşüncesiyle Güler Sabancı’yı aradığımız geceden bugüne, Sabancı Vakfı’nın projeyi sahiplenmesi sayesinde geldik. Bu klip bu işin ilk adımı. Bu şarkı Türkiye’nin bütün hücrelerine girmek durumunda. Toplumsal bir sorun gibi gözüken çocuk gelinler sorunu aslında kadın erkek herkesin bireysel sorumluluk hissetmesi ve sahiplenmesi gereken bir konu”diye konuştu.

Erener, bu konuyla ilgili Sabancı Vakfı’yla ortak çalışmalar yapacağını açıklayarak “Umarım buradan yola çıkarak Anadolu’nun derinlerine ulaşan bir farkındalık yaratırız. Ancak bu sorun sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın sorunu. Elif Şafak şarkının Türkiye sınırlarının dışına ulaşması için Kız Leyla’nın İngilizce yorumunu hazırlıyor. Böylelikle çocuk gelinler sorununu küresel boyutta gündeme taşıyacağız” dedi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe