EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

2 Nisan 2015 Perşembe

RÖPORTAJ: GÖRKEM HAN JR.

8 Nisan'da SALT ve RedBull Music Academy işbirliğiyle Seslerarası Elektronik Müzik Performansları'nda sahne alacak Görkem Han Jr. ile müziği hakkında konuştuk.


Bu zamana kadar pek çok performansa imza atan Görkem Han'ı ve projeniz Görkem Han Jr.'ı okurlarımıza daha yakından tanıtmak istiyoruz. Nasıl ortaya çıktı Görkem Han Jr. projesi?


Jr. projesi 2013 senesinin başlarında elektronik müziğe fazlasıyla ilgi duymamla başladı. Alternatif sahne müziğinin yüceliğini yeni keşfetmiştim ve biran önce bu sahnede kendi duygu ve düşüncelerimi insanlara anlatmak istedim.  Ambient müzik, benim için dünyadaki en derin janr ve bu projeye başlarken ben özellikle bir janr seçmedim, içimden gelen müziği yaptım ve bu da ne mutlu ki ambient idi. :) 

Herkesin içerisinde bulunduğu stresten, tüm sıkıntılardan kaçmak istedikleri an dinleyebilecekleri bir müzik olsun istedim ve tüm çabam da bu aslında.

                     Birlikte çalıştığınız isimleri öğrenmek isteriz. Hangi isimlerle birlikte çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz?

Görkem Han Jr. projesinde elimden geldiğince çok müzisyenle birlikte üretmeye çalışıyorum. Bir çok ortak projede bulundum, bunlardan bazıları; Tricky, Darkside, Pullahs, Men with a Plan , Diskolog , Mindthings , Mind Shifter ...

SALT ve RedBull Music Academy işbirliğiyle Seslerarası Elektronik Müzik Performansları'nda 8 Nisan'da dinleyicilerinizle buluşacaksınız. Bu etkinlikte katılımcıları neler bekliyor?

Bu projeyi başlatmamdaki en büyük amaç hepimizin hayal dünyasındaki sınırsızlığı müziğe taşıyabilmekti. Bütün canlı performanslarımdaki en büyük çabam insanlara güzel hayaller kurdurabilmek, yine aynısını deneyeceğim. 

Özellikle Türkiye'de performans ve sanat merkezleri sayıca çok sınırlı. Dünyada da müzik yapan bir isim olarak bu konuda neler düşünüyorsunuz?


Maalesef ülkemizde alternatif sahne sanatçılarının farklı projelerini sergileyebilecekleri mekanlar çok kısıtlı, bu en büyük üzüntüm. Alternatif sahne sanatçılarına daha fazla şans verilmeli diye düşünüyorum.


Müziğin özgürce konuşulduğu ve tartışılabildiği müzik blogları ve platfomları hakkında neler düşünüyorsunuz? Takip ediyor musunuz?

Türkiye'de yazılan bir çok müzik blogunu takip ediyorum, hepsiyle iletişime geçmeye çalışıyorum hem müziğimi tanıtmak hem de farklı konularda fikirlerimi sunmak için. Müzik blogları biz alternatif sahne sanatçılarının en büyük destekçileri aslında. İyi ki varlar. :)

Müzik adına yeni projelerinizden bahseder misiniz?

Bu sene Görkem Han Jr. projesi altında bir uzunçalar yayınlamayı düşünüyorum, hazırlıklarına başladım bile. Bunun dışında yine bir çok ortak çalışmayla ve farklı performanslarla karşınızda olacağım.

Son olarak Hayat Müzik okurlarına neler söylemek istersiniz?

Müzik, hayatımızın en sakin limanı. Hepimiz tüm sıkıntıları ve stresi bir saniye için bile olsa bir kenara atıp müziğin kollarına bırakıyoruz kendimizi, bu yüzden müzik dinlemeyi ve sizin gibi ilgili ve bilgilendirici bloglarını takip etmeyi asla bırakmasınlar.

Röportaj: Ahmet Erten/Hayat Müzik/2015
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe