EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

12 Mart 2015 Perşembe

MEYHANE SİSİM’DE UNUTULMAZ BİR GECE : #SİSİMDEBİZDENSİN


Geçtiğimiz günlerde İzmir’in gözde mekanlarından Meyhane Sisim’de İzmir’in önde gelen seyahat bloggerları ile bir araya geldik.  Sınırlarına girer girmez etkisi altına alan büyülü şehir İzmir’in, bu klasik meyhanesi Sisim, 2012 yılından bu yana müdavimleri ile buluşuyor. Lezzetli menüsü ile dost sohbetlerinde ilk tercih sebebi olan mekanın güzel de bir uygulaması varmış, Meyhane Sisim, Müdavim Kart sahiplerine hafta içi her gün sipariş ettikleri 4 meze için 1 meze hediye ediyor. Adı ile doğrudan örtüşen bir uygulama olmuş gerçekten.


Mekanı bu kadar özel kılan şey ise aslında konumu ve yıllardır İzmir ruhunu taşıması, bana göre.. Kordon’un ilk restoranı olan Sisim; 1966 yılında “Sisi Pasta ve Kokteyl Salonu” adıyla açılmış. 1983 yılında ikinci şubesi açılırken, mekânın ismi de Sisim olarak değiştirilmiş. 2012’de de tamamen yenilenerek bugünkü halini almış.
İzmir’deyseniz bu yazdıklarımdan mutlaka haberdarsınızdır ancak özellikle İzmir dışında yaşayan takipçilerim için, İzmir seyahatinde mutlaka uğramaları gereken bir mekan olduğunun altını çizmek isterim. Geçmişle böyle sıkı bağı olan, özel mekanların kıymetini bilmek gerekir diye düşünüyorum.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe