EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Mart 2015 Perşembe

MAMUT ART PROJECT AÇILIŞ SERGİSİ GERÇEKLEŞTİ!


Sanatseverlerin merakla beklediği Mamut Art Project 2015 by Akkök'ün açılış sergisi dün gece Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşti. Sanat ve iş dünyasından pek çok önemli ismin katıldığı açılış sergisi sosyal medyada da adından söz ettirdi. 

Geçtiğimiz günlerde kurucusu Seren Kohen'le röportaj yaptığımız Mamut Art Project'e bu yıl 1000 sanatçı başvurdu. Projeye İstanbul, Ankara ve İzmir gibi sanatın daha yaygın olduğu şehirlerin yanı sıra Diyarbakır, Konya, Nevşehir, Van, Karabük, Malatya, Kırklareli, Edirne’den genç sanatçılar da ilgi gösterdi. 2015’de Mamut Art Project sınırlarını Türkiye dışına taşıyarak Fransa, Ukrayna, Almanya, ABD, Avustralya, Hollanda, Bulgaristan, İsviçre, İran’dan sanatçıların da ilgisini çekti. 

Jüri tüm başvurular arasından 56 sanatçının, farklı disiplinlerden yaklaşık 400 eseri sergilenmeye değer buldu. Mamut Art Project’15 by Akkök sergisinde bu yıl Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, İran ve Ermenistan’dan genç sanatçıların çalışmaları sergilenecek.
Mamut Art Project’15 by Akkök başvuruları içerisinde ağırlıklı olarak resim, çizim ve kolaj içeren portfolyolar bulunuyor. Resimlerde hiper-gerçekçi akımın geçen senelerde daha fazla görünür olduğu dikkat çekerken, bu sene tarz ve tekniklerdeki farklılıklar göze çarpıyor.
                                           
Video alanındaki başvuru sayısı, ilk iki seneye göre daha az sayıdayken, fotoğraf çalışmalarının sayısında artış bulunuyor. Dijital üretimlerin son yıllardaki yükselişi de başvurulardan belirgin bir şekilde görülüyor.  Sound art ise güncel sanatın giderek gelişen ve cazibesi artan bir alan olarak göze çarpıyor.
2013 yılından bu yana genç sanatçıları, koleksiyonerler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturan Mamut Art Project sergisi başlıyor. Sanatseverler, 26-29 Mart 2015 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta 56 genç sanatçının 400 eserini ilk kez görme fırsatı yakalayacak. Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Raif Ali Dinçkök ise Akkök Holding olarak böyle bir işbirliğine imza atmaktan ve Mamut Art Project gibi değerli bir proje aracılığıyla hem sanata hem de gençlere destek olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtiyor:  “Sanata ve gençlere verdiğimiz bu desteğin sürdürülebilir olmasının da bizim için önemli olan bir diğer konu olduğunu belirtmek isterim. Bu işbirliğimizin ilerleyen süreçte gelişeceğine ve genç sanatçıların gelişimine birlikte destek olmaya devam edeceğimize inanıyoruz.”
Share this post

2 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim16:18

  orada ben de vardım. en çok ilgimi translarla ilgili bölüm çekti. çok etkilendim gerçekten. mutlaka ziyaret edin kaçırmayın sergiyi.

  YanıtlayınSil
 2. Anonim13:19

  açılış gecesinde değil sonrasında gezme şansım oldu. çok beğendim.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe