EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

14 Mart 2015 Cumartesi

It’s Vienna Calling; Vol.2

Sabah güne yine hızlı başladık. Bir koşuşturmacayla duşlar alındı, lokumlar paketlendi ve çantalar hazırlandı. Arenanın yolunu tutuk ki burada bir ayrıntı girmek istiyorum arenaya yürüyerek sadece 15 dk sürüyor biz otobüs ve metro kullanıyoruz ve daha da kısalıyor bu süre.(geçen sene arenaya ulaşmak en az 45 dk idi o yüzden belirtmek istedim) Viyana o kadar mükemmel bir organizasyon yapmış ki her şeyi düşünmüşler, hiç bir sorun yaşamadık şimdiye kadar.
Günün ilk ülkesi ile başlamak istiyorum paragrafa Sırbistan. Tek kelimeyle çılgındı. Bojana çok tatlıydı. Yaptığı her harekette her mimikte insanın yanaklarını sıkası geliyor. Provaları çok güzel geçirdi. Sesi çok güçlü ve yakından o kıvırcık saçlarıyla çok şeker duruyordu.İkinci prova sırası Macaristan’ındı. Macaristan sahnede baya sönük kaldı. Boggie’nin soğuk mizacı performansı kötü etkiliyor diye düşünüyorum. Röportajda da bir o kadar soğuk davrandı zaten. Ama şarkının finale çıkacağını düşünüyoruz çünkü verdiği mesaj Avrupalıların sürekli tav olduğu “aaa barış için söylüyor yaaa” triplerine paralel. 
Belarus provası çok güzeldi. Sahnede Maimuna’yı dekor gibi kullandıklarını düşünüyoruz. Çok geri planda kalmış. Uzari’nin karizması bütün şovu götürdü. Röportajımızı tabiki de nereden bulacağınızı biliyorsunuz 
Rusya’nın provası çok etkileyiciydi. Sahnede çok beyaz kalmışlar ama şov gerçekten güzeldi. Ayrıca beyaz elbisesi so nays, tüvelf points. Kendileri ilk basın toplantısından sonra röportaj vermeme kararı almışlar. Artık 2. prova gününe diye biz de sonraki ülkemizi beklemeye başladık. 
Bir sonraki ülke Danimarkaydı. Seçildikleri ilk günden beri bu kadar eğlenceli bir grup olacaklarını düşünüyorduk zaten.(Ertesi gece olanlardan dolayı neden böyle söylediğimi anlayacaksınız, anlatacağım.) Şovları Danimarka mgp’nin aynısıydı, ekstra bir şey yoktu. Röportajımızı izleyin!! 
Ve Ve Ve sıradaki ülke Arnavutluktu. Güzeller güzeli Elhaida (Ilayda) Dani çok güzel şarkısıyla sahnedeydi. Fakat bizi hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Sahne performansı çok sönük ve sade kaldı. Yakından bu kadar samimi, tatlış ve sıcakkanlı bir temsilci olamazdı.Sıradaki ülke günün son ülkesi olan Gürcistan’dı. Provası harikaydı. Bana göre günün en iyi provasıydı. Tanıştığımız zaman anlayacaktık, kendisi çok tarz ve havalı bir kadındı. İnanılmaz tatlıydı ve Ege’nin saçlarına bayıldı. Maalesef bazı teknik problemlerden ötürü röportajımızı yayınlayamıyoruz. Ama ikinci provalardan sonra bir röportaj daha ayarlayacağız.
Akşam vakti çökünce, gitme vakti gelince, gün bitince, presscenter gönüllüleri bizi artık gidelim diye kovdular. Şaka bir yana önümüzde arkamızdalar güzeller. Gece U4 adlı bir mekanda “Eurovision Jam Night” vardı. Benim de karnımda ağrı… Gecenin benim için cehennem olacağını anlamalıydım..
Gece benim için erken bitti. 12’ye doğru eve döndüm bizimkileri orada bırakıp. Ben oradayken olaylar olmadı değil tabi. Gecenin en büyük dedikodusunu veriyorum. Elina Born sarhoş oldu. Düşünün ben 12 gibi çıktım mekandan o o saatte sarhoştu. Stig Rasta bu durumdan çok rahatsızdı. Stig bütün gece sinirden kudurdu. Elina çalan her şarkıda kendini kaybedip dans ediyordu. Benden sonra Danimarka temsicileriyle dans etmişler. Öğrendiğim bir şey daha var, onlar mekandan ayrılırken Elina hala dans ediyormuş.

Haber: Maral Toprak   
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe