EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Mart 2015 Cuma

GÖKHAN KESER, HAYAT MÜZİK'TE AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!- Geçtiğimiz haftalarda ''Bul Beni'' adını taşıyan bir mini albümle dinleyicilerle buluştunuz. Albümden bahsedelim öncelikle. Dinleyici neler bulacak ''Bul Beni''de?

Yaklaşık 8 ay üzerinde çalıştığımız bir albüm oldu. Albüme ilk giren şarkı aynı zamanda çıkış şarkımız da olan İnlerim Allah oldu. İnlerim Allah aranje aşamasındayken Söylesem Ayıp Olur’u dinledim ve çok sevdim. Ender Çabuker aranjesini de hazırladığı için şarkı hazırdı. Okumalarını yapıp onu da ekledik. Sonra senin de dediğin gibi geçen sene sadece digital platformda çıkan ve çok sevilen şarkım Hiç Vaktim Yok’u da albüme ekledik ve 3 şarkıdan oluşan “Bul Beni” isimli albümüm çıktı. 

-Dinleyiciden gelen tepkiler nasıl? Özellikle radyolar bu noktada belirleyici olabiliyor. Ne tarz feedbackler alıyorsunuz?

Dinleyicilerden gelen tepkiler çok güzel. Albüm çıktıktan sonraki 3 hafta D&R listelerinde en çok satan single albümlerde 1 numara oldu. Radyocu arkadaşlarım ilk başta biraz şaşırdı. Benden beklemedikleri bir şarkı ''İnlerim Allah''. Ama şu anda tüm radyocu arkadaşlarımdan aldığım geri dönüş beni çok mutlu ediyor.


-Fanatizm boyutunda sizi takip eden ciddi bir kitle söz konusu. Özellikle sosyal medyada çok aktif olarak sizi destekliyorlar. Dinleyicilerinizle nasıl bir ilişkiniz var?


Ben onlarla aile gibi olduğumuzu düşünüyorum. Bilmelerini isterim ki sosyal medyadan bana yazdıkları herşeyi okuyorum. Zaman zaman cevap vermeye çalışıyorum ama hepsine yetişmem mümkün değil. Onların desteği bana hem güç hemde mutluluk veriyor. İnşallah eksilmezler çoğalırlar, hepsini öpüyorum. İyi ki varlar.

''Kararlarımı her zaman kendim veririm...''

- Müzik sektörünün, oldukça zor ve yeni bir dönüşüm içerisinde olduğu bir dönemden geçiyoruz. 90’lı yılların konforu ve lüksü 2000’lerde ne yazık ki yerini mücadeleye bırakmış durumda. Sizin sektörde olarak gördüğünüz en büyük zorluk nedir?

Her şeyin hızlı tüketildiği bir dönem. İnternet özellikle bunda çok etkili. 90’lı yıllardaki gibi uzun ömürlü işler maalesef çıkmıyor. Bu da bir süreç. Şu anda sistem yavaş yavaş oturmaya başladı. İlerleyen senelerde herşeyin çok daha iyi olacağını hissediyorum. Bir de iyi yönden bakmamız gerekirse 90’lı yıllarda olmayan “telif” hakları ülkemizde artık işlem görüyor. Ve müzik sektörü bu konuda sinema sektörüne göre çok daha önde ve iyi aşama kaydetti.
                                          
- Uzun bir Survivor yarışma macerası ardından ‘’Bul Beni’’ isimli mini albümle dinleyici ile buluştunuz. Öncelikle Survivor’un kariyerinize nasıl bir katkı sağladığını öğrenmek istiyorum. 

Survivor’un bana kattığı en önemli şey beni dinleyenlerin ve izleyenlerin daha çok tanımasını sağladı. Çünkü orada Gökhan Keser’i değil Gökhan’ı gördüler ve sevdiler. Adadan döndükten sonra ben bunu daha net anlayabildim. Ve gördüğüm sevgi karşısında çok mutluyum. İyi ki katılmışım. 


- Sıla’nın Survivor’a gitmemenizi tavsiye ettiği yönünde haberler çıktı. Doğru mu bu haberler/ neden böyle düşündü?

Yok, öyle birşey söylemedi. Katıldığım bir programda bana bu soruldu ama yanlış anlaşılmış. Ben All Star’a zaten gitmeyecektim. Acun Medya ekibinden de böyle de bir teklif almadım. İlk Survivor teklifi geldiği zaman bütün yakın dostlarıma fikirlerini sordum. Bunlardan biri de Sıla idi. Fikir alışverişinde tabii ki bulunuruz. Ben onun düşüncelerine çok değer veririm ve çok severim. Hatta o dönemde gitmemin daha doğru olacağını söyledi Sıla. Ben önemli projelerde yada yeni bir şarkı dinlediğimde fikrine güvendiğim dostlarımın yorumlarını alırım. Ama kararlarımı her zaman kendim veririm.

- Konser ve sahne programlarınız nasıl? Şu anda belli bir program var mı buradan paylaşabileceğimiz?

Çok güzel ve keyifli geçiyor konserlerimiz ve imza günlerimiz. Hatta birçok imza günü yoğunluktan gerçekleştiremiyoruz. Şu anda en yakın tarihte 4 Nisan Kayseri Park AVM’de konserim olacak. 

- Albüm öncesi oyunculuk deneyimleriniz de oldu. Bu aşamada dizi film projeleriniz gündeme gelecek mi yine?

Birçok proje ile görüştük ve görüşüyoruz. Tam anlamıyla benim ve ekibimin içine sinen bir proje olduğunda tabii ki yer almak isterim. Ekranları bende çok özledim.

Röportaj: Ahmet Erten/Hayat Müzik/2015
Share this post

2 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim16:17

  efendiliği ile çok takdir ettiğim bir isim. özellikle survivor'da ne düzgündü.

  YanıtlayınSil
 2. Anonim01:21

  Survivor'da haksızlığa kurban giden isimdir. Efendiliği ve çevik sporculuğuyla birinci olmuştur gönlümüzde. Turabi denen oyun üçüncüsünü halk oyu kepazeliğiyle birinci yaptılar. O birincilik Gökhan'ın hakkı idi. Müzik yaşantısında başarılar diliyorum.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe