EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

25 Aralık 2014 Perşembe

İRFAN ÖZATA, HAYAT MÜZİK'TE AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!Geçtiğimiz yıl müzik marketlerde yerini alana ''Hayat Okulu''nu 1 yıl sonra değerlendirmenizi istesek, neler söylersiniz albümle ilgili? Bu ilk albüm İrfan Özata kariyerinde istenilen etkiyi yarattı mı?


Bu albümü yaklaşık üç buçuk yılda tamamladım. Müzisyen bir altyapıdan geldiğim için her şeyi ile tek tek uğraştım. İçime sinen, hatasız bir albüm olması benim için çok önemliydi ve şimdi gelen yorumlardan çok doğru bir iş yaptığıma inanıyorum. Gerek müzikalite anlamında gerekse de benim müzik kariyerime başlamamdaki basamak anlamında doğru bir albüm oldu. Bu nedenle de çok mutluyum.

İlk albüm olmasına rağmen iyi bir bilinirlik kazandığınızı düşünüyorum. Şarkılar uzun soluklu bir müzikal yolculuğun habercisi.. Yeni klibiniz ''Hasret Türküsü’ de yayına girdi. Klipten bahseder misiniz ?

‘’Hasret Türküsü’’ yaklaşık 10 yıldır bende olan ve doğru zamanını beklediğim, benin için çok özel bir şarkıydı. İlk dinlediğim günden beri bu şarkıyı kliplendirmek istiyordum. Şakının söz ve bestecisi Umut Ahmet Beceren. Klip yönetmenimiz Hasan Kuyucu. Gerçek bir hikayeyi anlattık klipte. Ahmet bu şarkıyı askerde kavuşamadığı kız arkadaşı için yazmıştı. Biz de ona sürpriz yaparak klipte, sevgilisine hasret çeken bir askeri konu aldık. Klibi izlediğinde çok duygulanmış. Hemen telefona sarılıp beni aradı. Herkes için güzel bir klip olduğuna inanıyorum. 

Albüme bundan sonra yeni bir klip düşünülüyor mu yoksa yeni albüm hazırlıkları başladı mı?

‘’Hasret Türküsü’’ ile albümü kapatıyoruz. Sonrasında yeni bir single ve ardından albüme giriş olacaktır. Planlarımızda bunlar var.

Yeni albümle ilgili şimdiden verebileceğimiz bir ipucu var mı? Yeni albümde bizi neler bekliyor?

Yeni albümde yine bol bol benim bestelerim olacak. Belki bir düet olabilir ama şimdilik bu kadar söyleyebilirim :))
Pek çok önemli isimle aynı sahneyi de paylaşmış/paylaşan bir müzisyensiniz. Okuyucularımıza hatırlatmak adına bu zaman kimlerle sahneyi paylaştığınızı da paylaşır mısınız?

Başta Sezen Aksu, Ziynet Salı, Yeni Türkü, Kutsi ve Fettah Can gibi bir çok isimle aynı sahneyi paylaştım.

Bu kadar isimle sahneyi paylaşmış bir müzisyen olarak Türkiye'de düet yapmak istediğiniz isim ya da isimleri öğrenebilir miyiz?

Türkiye’de gerçekten önemli kadın vokaller var. Besteci kimliğimde olduğu için yeni bir şarkı yaptığımda aklımdan her zaman bir kaç isim geçiririm. Bu şarkıyı beraber söylesek çok güzel bir iş çıkardı diye düşünmüşümdür. Bu isimleri de oldukça göreceğiz diye düşünüyorum :)

Röportaj için teşekkür ediyoruz. Son olarak Hayat Müzik okurlarına ve dinleyicilerinize neler söylemek istersiniz?

‘’Hayat Müzik’’ müziğin konuşulduğu değerli bir mecra. Ben de sıkı bir takipçiniz olarak burada yer almaktan her zaman mutluluk duydum. Okumaya ve dinlemeye devam edelim.


Röportaj: Ahmet Erten/Hayat Müzik/2014
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim17:44

  genç bir müzisyen baya insanla da çalışmış. yolu açık olsun.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe