EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

15 Aralık 2014 Pazartesi

DEMİR DEMİRKAN ''TAM ÖLMEK de Değil!


Demir Demirkan, kariyerinin altıncı solo albümü ''Tam Ölmek de Değil''i dinleyicisi ile buluşturdu. Son dönemde adı Sertab Erener ayrılığı ile sıkça gündemde olan Demirkan, yeni albümü ile daha önce olduğu gibi müziğini konuşturmak istiyor. 
2013 sonbaharından bu yana yazdığı şarkılardan oluşan albüm bir süredir ülke gündemi sebebi ile yayınlanmayı beklemiş. Albümün çıkış şarkısı ''Sor'' Burak Ertaş yönetmenliğinde kliplendirildi. 
Ünlü müzisyen yeni albümünü kendi sözleri ile şu şekilde anlatıyor : ''"Tam Ölmek De Değil" albümümün özünü şarkılar oluşturuyor. Özellikle söz ve anlatıma öncelik verdim bu albümde. Son yıllarda şarkı sözü yazma konusuna daha çok eğildim ve bu albüm bu sürecin bir sonucu. Ardından yorumumu ön plana çıkaracak düzenlemeleri de ortaya çıkarmak söz konusuydu. Yazdığım sözleri ve duygusunu tam olarak geçirmek istedim ve müziği olabildiği kadar sade fakat güçlü tutmak istedim. Müzisyenlerin yorumu çok önemli bu albüm için dolayısıyla yıllardır tanıdığım deneyimli ve olgun müzisyenler ile çalıştım. Sade müziği iyi yorumlamak karmaşık bir müziğe göre daha zordur. Gitar sololar ve sound için de vintage gitarlar, efektler ve anfileri kullandım. Benim için bu albüm müzikal ve ruhsal olgunluğu betimliyor.''
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Demir Demirkan'ın şarkıları her zaman baş tacıdır. Magazinciler bence artık kendisini rahat bıraksın da adam işi gücü ile gündemde olsun.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe