EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

11 Kasım 2014 Salı

YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM ''SİBEL TÜZÜN''


Müzik dünyasının 2014 yılında çok bereketli geçtiğini söylemek sanıyorum pek mümkün değil. Hit eksikliğini yoğun olarak yaşadığımız 2014’ün sonlarına gelirken tekli haberleri de ulaşmaya devam ediyor.
2014 yılı içinde tekli yayınlayan isimlerden birisi de Sibel Tüzün oldu. Sibel Tüzün her şeyden önce çok iyi bir şarkıcı ve bu zamana kadar diskografisinde de iyi şarkılar seslendirmiş bir isim.  Tüzün 2000’li yıllarda da aktif olarak müzik dünyasının içerisinde oldu. Bu yazımda son dönemki çalışmalarını değerlendirmek istedim. Yıl içerisinde yayımladığı Sezen Aksu cover’ı ‘’Kaç Yıl Geçti Aradan’’ her şeyden önce bir dinleyici olarak beni mutlu etmedi. En başta dinleyicinin cover şarkıya yeterince doyduğunu düşünüyorum. Özellikle bilinirliği yüksek ve pek çok kişinin seslendirdiği, sahne performanslarında da sık sık duyduğumuz  şarkıların yeniden yorumlanmasına artık uzun bir süre ara verilmeli bence. Taze ruh kazanmak, imaj yenilemekle sınırlı kalmamalı. Bu yenilenmeyi, yeni şarkılarla başlatıp, imajla tamamlamamız daha doğru olmaz mı? Sibel Tüzün birkaç ay önce yayımladığı cover’dan sonra geçtiğimiz günlerde diğer cover’ı ‘’Le Le Le’’ de dijital platform üzerinden yayınladı. Bu şarkı Rengin’in yorumu ve akabinde ‘’Düş Bahçeleri’’ albümünde Sezen Aksu’nun yorumu ile dinlemiştik.
Tüzün şimdilerde ise ‘’Best Of’’ albümünün hazırlıklarını sürdürüyormuş. Yeni şarkılar demek ki başka  bahara kaldı. Bu kadar çok Sezen Aksu cover’ı demişken yazımı ben de Sezen Aksu’nun seslendirdiği ‘’Yeniliğe Doğru’’ dan Mevlana sözleri ile tamamlamak istiyorum.

Dünle beraber gitti cancağızım
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım
Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…

Ahmet Erten/Hayat Müzik/2014
Share this post

4 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim12:50

  gına geldi coverdan bence de.

  YanıtlayınSil
 2. kendisi çok daha iyi yerlerde olabilecek bir sanatçıyken bence yerinde sayıyor.
  yepyeni şarkılarla çıkmalı.
  bugünlerde benim de düşündüğüm bir konuyu yazmışsın. geçen merak edip 'le le le' cover'ı dinlemiştim:)

  YanıtlayınSil
 3. sibel tüzün akustik pop/rock yapmalı. yazık ordan oraya savruldu. müzikal çizgisini oluşturacak ona yön verecek iyi bir menajer bulmalı. yoksa böyle arada kaybolup gidecek.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe