EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

16 Ekim 2014 Perşembe

ZORLU CENTER PSM'DE ''GÜZEL VE ÇİRKİN''


İstanbul’un gerçek bir performans merkezine ihtiyacı vardı. Ve bu ihtiyaç geçtiğimiz yıl Zorlu Center PSM ile giderilmiş oldu. Öncelikle Zorlu Center PSM hakkında yazdığım inceleme yazısına buradan ulaşabilirsiniz.  Bu kez size dünyaca ünlü müzikal Beauty & The Beast’in Zorlu Center PSM sahnesinde meraklısı ile buluştuğunun haberini vermek istedim. Disney, Broadway ve Tony ve Olivier ödüllü dünyaca ünlü müzikal orijinal sahnesi ile İstanbul’u kendisine hayran bırakıyor.

Bu yazıyı müzikali izlemeden önce yazıyorum bir de izledikten sonra değerlendirme yazısı yazacağım elbette! Bu şahane eserin yönetmenliğini Rob Roth'un, koreografisini ise Matt West üstleniyor. Bu müzikalin konusu nedir diye merak edenler varsa müzikal, düşmanları tarafından tuzağa düşürülerek büyü ile lanetlenen genç prens Beast ile taşrada yaşayan Belle’in hikayesini işliyor

Müzikalle ilgili bazı notları paylaşmak istedim sizinle.
 • Beauty & The Beast 20'den fazla ülkede 35 milyon seyirciye ulaşmış ve  28 bin kez sahne almış. 
 • Walt Disney Animasyon Klasiklerinin 30. Filmi olma özelliği taşıyor.
 • Filmin müziklerine yine Disney yapımı Küçük Deniz Kızı'nın da müziklerini yapan Alan Menken ve Howard Ashman imza atmış.
 • 377 milyon dolar gişe hasılatı elde etti,
 • Üç Altın Küre ve iki Akademi Ödülü kazandı


20. yılını kutlayan müzikali izlemek içinse çok uzun zamanımız yok.  Beauty and The Beast 8 – 26 Ekim tarihlerinde Zorlu Center PSM sahnesinde olacak. Biletler ise hızla tükeniyor. Bu yazıyı okuduktan sonra gitmek niyetindeyseniz buradan biletinizi satın alabilirsiniz.
Share this post

2 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim13:50

  Bu müzikali seyretmek için biletimi aldım. Detaylı bilgi için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 2. elif özer11:46

  bu müzikali ilk günlerinde izledim. izlememek olmazdı. bu nasıl bir emek? kostüm, dekor, performans.. kesinlikle tavsiye ederim.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe