EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

23 Ekim 2014 Perşembe

Allianz Türkiye’ye Yeni Ritm : ‘’Ayhan Sicimoğlu’’


Markaların pazarlama iletişiminde celebrity kullanmaları hakkında Hayat Müzik’te pek çok yazı yayınladık. Buradan dosyaları yeniden inceleyebilirsiniz. Bunun son örneğini ise Allianz Türkiye’nin Ayhan Sicimoğlu iletişim çalışmasında görüyoruz. Kurumsal pr çalışmasına ilişkin videoları yazımızın devamını okumaya başlamadan önce aşağıdan izleyebilirsiniz.


Söz konusu iletişim çalışmasında Allianz Türkiye yönetim kurul toplantısına ikram servisi yapmak için Ayhan Sicimoğlu sürpriz yaparak giriyor ve toplantı gündemine kendine has tarzı ve üslubu ile dahil oluyor.
Allianz Türkiye, Ayhan Sicimoğlu’nu pazarlama iletişiminde sadece reklam filmlerinde kullanmakla kalmıyor. Bu birlikteliği sosyal medya hesaplarına da taşıyor. Markanın resmi sosyal medya hesaplarını Ayhan Sicimoğlu yönettiğini de görüyoruz.  Usta müzisyen #anılarınhastasıyım hashtagi ile Allianz Türkiye hesapları üzerinden aktif olarak paylaşımlarda bulunuyor.
Allianz Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı Fatmanur Erdoğan, “Allianz Türkiye olarak, yeni dönemde ‘dışavurumcu şirket’ anlayışını sektöre kazandırıyoruz. Yani, doğal olanı doğal ve olağan şekilde anlatıyoruz. Duygu ve düşüncelerin etki altında kalmaksızın dışa vurulmasını ve olanı olduğu gibi vermeyi amaçlıyoruz. Allianz olarak sektörün bilinirliğini artırmak amacıyla daha dışa dönük bir yaklaşım sergileyeceğiz. Klasik sigortacılık anlayışından farklı bir dil ve diyalog tarzı ile yol alacağız. ‘’ sözleri ile markanın Ayhan Sicimoğlu ile başlayan farklı ve dinamik iletişiminin sebeplerini ifade ediyor.
Türkiye’nin sahip olduğu en önemli ve renkli müzisyenlerden Ayhan Sicimoğlu’nun ‘’hastası olduğumuz’’  son albümünden bir şarkı ile yazımızı sonlandırıyoruz.
                                

PS: MFÖ grubunun popüler şarkılarından olan Peki Peki Anladık’ın Ayhan Sicimoğlu'na ithaf edildiğini biliyor muydunuz?

Ahmet Erten/ Hayat Müzik/2014
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe