EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

16 Eylül 2014 Salı

SEZEN KİREMİT, AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!


Uzun süren suskunluğun ardından yeni albümünüz ''Başka'' ile müzik marketlerde yerinizi aldınız.. Bu albüm neden ''Başka'' ?

Evet bu albüm dığerlerınden başka.Daha rahat hisettiğim, daha pop daha trend ve neredeyse tamamıyla söz ve müzik çalışmaları bana ait ,dinleyici açısından daha beklentileri karşılayan bir albüm.Belki de en başta olması gereken. 

Albümde hangi isimlerin imzaları var? 

Yeni albümümün supervizorlüğünü değerli arkadaşım Umut Kuzey üstlendi. Hatta albümde söz ve müziği ona ait bir şarkı da var 'kafama takmıyorum' Aranjelerimiz Onur Betin ve Alen Konakoğlu'na ait .Klibimiz de Gökhan Palas İmzalı. Tabii albümde emeği geçen bir çok müzisyen arkadaşım var. İrfan Özata, Metehan Köseoğlu gibi...

Bir dönem Yücel Arzen ile ortak çalışmalara imza atmıştınız. Dizi müzikleri ve ortak sahne projeleriniz devam ediyor mu?

Yücel Arzen kariyerime dizi ve film müziklerini eklememde önemli rol oynayan bir isimdir. Bu konuyla ilgili birlikte çalışmalarımız halen devam etmekte, zaman zaman ortak sahne çalışmalarımızı da sürdürmekteyiz.Popstar yarışmasından tanıyoruz sizi. Siz bu yarışmaların amacına ulaştığını düşünüyor musunuz?

Sesimi popstar sayesinde kitlelere duyurdum bu yadsınamaz bir gerçek ve sonrasında tabii yeni bir hayat başlamış oldu ama benim için çok değişik bir süreç de  değildi zaten profesyonel anlamda sahne deneyimim vardı. Sonrasında yaptığım albüm klişe diyebilecegimiz promosyon ve magazinsel yetersizlik sonucu sessiz bir albüm oldu ki işin tanıtım kısmının ne kadar önemli olduğunun tecrübesini edindim.Bu anlamda yarışmayı amacına ulaşmış buluyorum fakat yarışmanın ismi itibariyle içini dolduran bir proje olduğunu düşünmüyorum.

Albümle ilgili planlarınızı öğrenebilir miyiz? Yeni video klip, konser ya da imza günü gibi takviminizde netleşen neler var?

Uzun soluklu olmasını istediğimiz bir albüm ve bana kalırsa her şarkı kliplendirilmeyi hak ediyor.ilk klip söz ve müziği bana ait KUSURLU isimli parçaya çekilmişti şimdi sıra ikinci klipte. Sanıyorum KAFAMA TAKMIYORUM ikinci klip şarkımız olacak İmza günü,konser v.s şirketim ARPEJ yapım tarafından düzenlenmekte.

Sezen'in müzikal kariyerinde gerçekleştirmek istediği planları, hayalleri neler?

İsteğim aslında şu an eskisinden de zor olan müzik camiasında anlaşılabilip,kalıcı olabilmek.

Hayat Müzik okurlarına söylemek istediklerinizi öğrenebilir miyiz?

Böylesine kaliteli bir platformda kendimi ifade etmemi sağlayan samimi ve güzel sorular için teşekkür ediyorum değerli arkadaşım Ahmet Erten'e ve nezdinde Hayat müzik ailesine..Sevgiler..

Ahmet Erten/Hayat Müzik/2014

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe