EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

8 Eylül 2014 Pazartesi

KONSER DEĞERLENDİRMESİ : ''TARKAN/ HARBİYE AÇIK HAVA 2014''


‘’Başarı bir ekip işidir’’ sözünün en iyi örneklerindendir Tarkan. Yıllardır sahne önünde/arkasında sağlam bir ekiple müzik sektöründe bu işin nasıl olması gerektiğinin altını çizer. Geçtiğimiz Cuma günü, Tarkan’ın şirketi Hitt Production’dan sevgili Sevtap Küçükkaralar’ın ve Pro İletişim’in davetlisi olarak Harbiye Açık Hava konserine katıldım. Sevtap Küçükkaralar, sektörde işini hakkı ile yapan, detayları hiçbir zaman atlamayan ve en önemlisi gerçekten basın iletişimi çok kuvvetli olan bir isim… Yıllardır Tarkan’la ilgili ne zaman bilgi talebinde bulunsam, jet hızı ile dönüş yapar ve elinde gelen desteği verir. Bu vesile ile kendisine bir kez daha teşekkür etmek isterim. Sektörde bir haber yapacağınız zaman görsel talep ettiğinizde ''google'dan aratarak görsele ulaşabilirsiniz'' diyen kişilerle karşılaştığımız için işini hakkı ile yapan insanlara ayrıca teşekkür etmek istiyor insan...


Gelelim konsere… Bir Tarkan konserinin kötü geçme ihtimali zaten yok! Çünkü gerçek bir sahne insanı Tarkan. Bu konserin geçtiğimiz senelerden farkı ise, daha renkli sahne dekoru ve farklı isimlerden dinlemeye alıştığımız şarkıların Tarkan tarafından yorumlanması oldu. İskender Paydaş’ın proje albümünde yer alan ‘’Hop De’’ ile başlayan konser benim sahne versiyonu ile daha çok sevdiğim ‘’Vay Anam Vay’’, ‘’Kuzu Kuzu’’ gibi enerjik şarkılarla devam etti. ‘’Kır Zincirleri’’nin yeni akustik versiyonu ise seyirciden tam not aldı.

Sezen Aksu ‘’Sorma’’sı ise Tarkan’a son derece yakışan, alaturka şarkılardan birisi oldu. Zaten gecede ciddi ciddi bir alaturka bölümü kurgulanmış. Bu bölüm özellikle orta yaş üstü dinleyicileri çok mutlu etmiş gibi gözüküyordu. Bu bölüm içerisinde Tarkan ‘’Şimdi Uzaklardasın’’la seyirciden büyük alkış aldı.

Kayahan’ın önümüzdeki süreçte yayınlanacak proje albümünde de yer alacak Tarkan, konserde ‘’Yemin Ettim’’ sürprizini de yaptı. ‘’Yemin Ettim’’in albümün en çok konuşulacak şarkılarından biri olduğu kesin. 

Ahmet Erten/Hayat Müzik/2014
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe