EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

11 Eylül 2014 Perşembe

DOSYA : TELEVİZYON DİZİLERİNİN KONUŞULAN MÜZİKLERİ! ''2. BÖLÜM''

Televizyon kanallarının yeni sezon tanıtımlarına bakarsak 2014’te de bol bol dizi izleyeceğiz. Yeni sezon dizileri, geçen yıldan tanıdığımız ve bu yıl da devam edecek yapımlar en az oyuncu kadroları ve senaryoları kadar müzikleri ile de konuşuluyor. Öyle ki son yıllarda müzik ödül törenlerinde ciddi rekabetin yaşandığı  yeni bir ödül kategorisi ortaya çıktı: ''En İyi Dizi Müziği’’ Durum böyle iken ben de 2014 dizilerinin müziklerini mercek altına aldım.

Dizi müzikleri dosyamıza Kanal D‘nin yapımları ile devam ediyoruz. 2014 yeni yayın döneminin iddialı dizilerini, izleyici ile buluşturan Kanal D’de dizi müzikleri hangi müzisyenlerin imzasını taşıyor?


Yeni sezon öncesinde yaz aylarında başlayan ‘’Ulan İstanbul’’ önce Atakan Ilgazdağ imzası taşıyan müzikleri ile dikkatimi çekti. Müziğin dizi için ne kadar önemli bir unsur olduğunu bir kez daha kanıtladı bana göre…  İlk albümünü geçtiğimiz yıllarda yayımlayan Atakan Ilgazdağ bu zamana kadar hafızalara kazınan pek çok reklam ve dizi müziğinin de sahibi aynı zamanda.

Yeni sezonun iddialı yapımlarından Benim Adım Gültepe ise, Cem Yıldız müzik direktörlüğünde Uğur Akyürek imzalı müzikleri ile izleyici ile buluşuyor.
Yıllardır aynı istikrarla ekran klasiği olma özelliğini koruyan Arka Sokaklar’ın müzikleri ise  yine Murat Evgin imzası taşıyor. Murat Evgin uzun süredir sosyal medya aracılığı ile yeni sezon için stüdyoda olduğunu bu sezon  yine özel müzikler hazırladığını duyuruyordu.
Yaz sezonunda başlayan ve iyi bir izlenme oranı yakalayarak yeni sezonda da devam eden ‘’Güllerin Savaşı’’ nın müzikleri Mehmet Cem Tuncer, Nail Yurtsever, Ercüment Orkut üçlüsüne ait.
Yıllardır hemen hemen tüm kanallarda bir sezon geçiren Kurtlar Vadisi ise bu yıl Kanal D ekranında yerini alıyor. Dizinin müzikleri başarılı müzisyen Gökhan Kırdar’a ait.
Geçtiğimiz sezondan tanıdığımız ve Burak Kut’un da oyuncu kadrosunda yer aldığı Ankara’nın Dikmeni’nin renkli müzikleri Cem Erman imzası taşırken; Küçük Ağa, Aria grubuna ait.

Gülse Birsel’in başarılı işlerinden ‘’Yalan Dünya’’ jenerikte de sesini duyduğumuz  ve bu zamana kadar özellikle reklam müziklerine imza atan Nil Karaibrahimgil’e ait.
Yeni sezon dizilerinden Alın Yazım, Cem Tuncer, Nail Yurtsever'in ortak imzasını taşırken, orjinal müziklerine Riccardi Salvatore 'un imza attığı Şeref Meselesi'nin müziklerini önemli müzisyen Yıldıray Gürgen tarafından yeniden çalınacak.

Ahmet Erten/Hayat Müzik/2014
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe