EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Eylül 2014 Cuma

DOSYA : TELEVİZYON DİZİLERİNİN KONUŞULAN MÜZİKLERİ! ''1. BÖLÜM''


Televizyon kanallarının yeni sezon tanıtımlarına bakarsak 2014’te de bol bol dizi izleyeceğiz. Yeni sezon dizileri, geçen yıldan tanıdığımız ve bu yıl da devam edecek yapımlar en az oyuncu kadroları ve senaryoları kadar müzikleri ile de konuşuluyor. Öyle ki son yıllarda müzik ödül törenlerinde ciddi rekabetin yaşandığı  yeni bir ödül kategorisi ortaya çıktı: ''En İyi Dizi Müziği’’ Durum böyle iken ben de 2014 dizilerinin müziklerini mercek altına aldım.

Hangi dizide hangi müzisyenlerin imzasını görüyoruz? Hangi müzikler en az dizi kadar adından söz ettiriyor?Reaksiyon: Star TV'nin yeni sezon dizisi Reaksiyon'un oyuncu kadrosunda İbrahim Çelikkol, Selen Soyder, Yurdaer Okur, Nehir Erdoğan, İsmail Demirci ve Erdal Beşikçioğlu gibi isimler yer alıyor. Dizinin müzikleri ise önemli bir müzisyenin, Fahir Atakoğlu'nun imzasını taşıyor. Heyecan dolu dizinin müziği de dizinin temposunu başarı ile yansıtıyor. Usta müzisyen Atakoğlu, en az dizi kadar konuşulacak bir jeneriğe imzasını atmış bulunuyor.


Star TV'nin henüz fragmanını ve müziklerini dinlemediğim diğer yeni yapımlarının hangi imzaları taşıyacağı belirlenmiş durumda.  Kanalın yeni yapımı Gönül İşleri, başarılı aranjör Murat Uncuoğlu imzasını taşırken, Aşktan Kaçılmaz dizisi Bora Ebeoğlu & Cengiz Onural, Sil Baştan dizisi Murat Özdemir ; Kaderimin Yazıldığı Gün adını taşıyan yapım ise Aytekin Ataş imzalı müzikleri ile seyirci ile buluşacak.


Star TV'nin yaz dizisi olarak başlayan ve yeni sezonda da devam eden yapımlarından Güzel Köylü'nün dizi kadar sıcak müzikleri Barış Aryay ve Mehmet Andiçen'e ait.


Elbette Star TV yeni sezonda devam edecek iddialı yapımlarında da önemli müzisyenlerle çalışmaya devam ediyor. Dizi müziklerinin bu denli önem kazanmasında büyük pay sahibi olan başarılı müzisyen Toygar Işıklı, kanalda yayımlanan Med Cezir, Kurt Şeyit ve Şura yapımlarına imzasını atmaya devam ediyor. Müzisyenin imzasını taşıyan eserler geçtiğimiz yıl büyük beğeni toplamıştı. Ve özellikle Med Cezir'in yakaladığı başarıda müziklerin ciddi oranda katkı sağladığını düşünüyorum.

Yine geçtiğimiz sezonda başarı yakalayan Uğur Yücel ve Binnur Kaya'nın oyunculuk performansları ile kendine özel bir yer edinen ''Aramızda Kalsın'' izleyiciden Aytuğ Yargıç imzalı müzikleri ile de tam not almıştı. 

Devam edecek...

Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2014
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe