EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

6 Ağustos 2014 Çarşamba

VİYANA ETKİNLİĞİ'NDE NELER YAŞANDI?


Geçtiğimiz haftalarda duyurusunu buradan sizinle paylaştığımız Viyana Etkinliği 21 Haziran'da İstanbul Bebek parkında gerçekleşti. Katılımcıların keyif alarak izlediği Viyana devlet sanatçılarının ve Karadeniz dans topluluğunun özel gösteriler sergilediği performanslar büyük alkış topladı. Viyana'da yaşayan Perulu sanatçı Luis Casanova Sorolla'nın fikri ile gerçekleşen performans videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
              
  


Saat 17.30'da Viyana devlet balesinin dansçıları  Johann Strauss'un dünyaca ünlü Tuna valsının ezgileriyle sahne üzerinde izlerini bıraktılar
Etkiniğin ilerleyen saatlerinde ise Üsküdar Karadeniz dans topluluğu, Türkiye'nin geleneksel Karadeniz halk oyunlarıyla sahnenin üzerine eşsiz bir tablo oluşturmayı başardı.

Saat 20.30'u gösterirken ve aynı zamanda etkinliğin finalinin yaklaştığı dakikalarda ise Viyana devlet balesinin kadın dansçıları eşsiz bir tablo yarattılar: Viyanalı balerinler Luis Casanova Sorolla tarafından tasarlanan "Simasimetric" klasik dans yorumunu Carlos Pino'nun bir bestesi eşliğinde sahneledi. 
Bu özel etkinlikle ilgili detayları bu linkten öğrenebilirsiniz. http://bit.ly/1owh7q5
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe