EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

31 Temmuz 2014 Perşembe

TÜRKİYE İLK 6 AYDA EN ÇOK KİMLERİ DİNLEDİ?


Müzik dünyasında her gün yeni şarkılarla/albümlerle buluşuyoruz. Dönemsel olarak da çeşitli mecralar en çok dinlenenleri kendi ölçüm yöntemlerine göre raporlayıp müzik dinleyicileri ve sektör ile buluşturuyor. Son araştırma Türkiye'de de geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan dijital müzik dinleme platformu Deezer'dan geldi. Deezer, Türk dinleyicisinin ilk 6 ayda kimleri dinlediğini araştırdı. 
Bu araştırmaya göre en çok dinlenen ilk 10;

1. SILA
2. DAVID GUETTA
3. OĞUZHAN KOÇ
4. SELÇUK BALCI
5. HANDE YENER
6. LANA DEL REY
7. RIHANNA
8. MEHMET ERDEM
9. INDILA
10. MILEY CYRUS

Sıla “Vaziyetler” şarkısıyla; 18-24, 25-34 ve 35-49 yaş kategorilerinde en fazla dinlenen sanatçı olarak liderliğe oturdu. Sıla’yı bu liderliğe taşıyan dinleyicilerin %54’ünü erkek, %46’sını kadın dinleyiciler oluşturdu.

Ø 18 yaş altında en çok dinlenen sanatçı “Ayy (Ben Hala Rüyada)” parçasıyla Oğuzhan Koç olurken, onu “The Monster” ile Eminem, “Dark Horse” ile Katy Perry takip etti

Ø 18-24 yaş kategorisinde en çok dinlenen sanatçı “Vaziyetler” parçasıyla yine Sıla olurken, onu “Ayy (Ben Hala Rüyada)” ile Oğuzhan Koç takip etti. 3. sırada “Yabancı” ile yine Sıla yer aldı.

Ø 25-34 yaş kategorisinde ilk iki sırayı yine Sıla parçaları olan “Vaziyetler” ve “Yabancı” paylaşırken, 3. sırada “Derniere Danse” parçası ile Indila yer aldı. 

Ø 35-49 yaş kategorisinde ilk sırayı yine “Vaziyetler parçasıyla Sıla alırken, onu “Acıyı Sevmek Olur Mu?” ile Mehmet Erdem ve “Derniere Danse” parçası ile Indila takip etti 

Ø 50 yaş üstü kategorisinde en çok dinlenen sanatçı “Acıyı Sevmek Olur Mu?” ile Mehmet Erdem olurken, Mehmet Erdem’i “Vaziyetler” ve “Yabancı” şarkılarıyla Sıla takip etti
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe