EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

18 Temmuz 2014 Cuma

SELİM GÜLGÖREN, HAYAT MÜZİK'TE AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!


Yeni albümünüz ''Günlerden Aşk'' müzik marketlerde yerini aldı. Albümden bahsedelim biraz.. Neler var ''Günlerden Aşk'' albümünde?

Albümde 10 şarkı var 8 yepyeni sarıi 2 tane de remix versiyon var. Murat Güneş, Kaan Karamaya, Gözde Ancel, Yazgın Kaçak, Gürdal Çakır, Emrah Samet, Tolga Arslaneli gibi değerli söz yazarlarının da imzası var yine her albümümde olduğu gibi albümün tüm düzenlemeleri bana ait. ''Düğüm'' ve ''Günlerden Aşk'' şarkılarımızın remix versiyonları da Alper Serbest ve Emre Serin'e ait Albüm ''By Sg Record' Stüdyoları ve Kaya Müzikte hazırlandı mix mastering de Emre Kıral kayıtta ise Utku Ünsal bulunmakta.

- Bu zamana kadar ''Cennet'', ''Tarihe Gömdüm'' ''İstanbul Bana Dar'' gibi pek çok hit şarkı yayımladınız. Bu albümden beklentiniz nedir? Hit şarkılar yaratmak mı yoksa kalıcı eserler yaratmak mı?

Her ikisi de diyebilirim. Benim şarkılarım sadece hit olsun diye değil yıllarca dinlenebilsin diye seçilir. Şimdiye kadar da şükür bu değişmedi ve kalıcı eserler bırakmak için caba gösterildi. Malum müzik piyasası ne kadar çok fazla çabuk tüketilse de bunu yıkmak isteyenlerdenim.


-Size yoğun bir sevgi ile bağlı, dinleyici kitleniz var. Sizi tüm mecralardan destekliyorlar. Bu bağ nasıl oluştu?

5 yıldır hep beraberiz kocaman bir aile gibi artık öyle bir hale geldi ki her sabah kalktıgımda onlardan gelen mesajları mailleri okumazsam günüm kötü geçer oldu inanılmaz bir aşk aramızdaki.. Sgfc ile ancak yasanır anlatılamaz Masalah diyelim :)

- ''Günlerden Aşk'' albümünde ön plana çıkan/kliplendirmeyi düşündüğünüz şarkılar hangileri?
Albümün tamamına klip çekmeyi planlıyoruz bir aksilik cıkmazsa bütun sene albüme klip çekeceğim ;)

- Müzik dünyasında yeni isimlere yeteince şans verildiğini düşünüyor musunuz? Artık bir şarkının ya da video klibin yayınlanması, rotasyona girmesi için ciddi uğraşlar gerekiyor. Siz bu anlamda durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çok zor inanılmaz zor ve bir o kadar acı. Ne umutlar ne hayaller tüketiliyor. Görüyorum duyuyorum artık iyi müzik yapmak geçerli değil çok kötü müziklerde çok kötü şarkılarda bir yere gelebiliyor anlam veremiyorum. Baştan sona detoneyle dolu sarkılar var ama listelerde ben de anlam veremiyorum. Tabiki bunların arasında gerçek yeteneklerde kaybolup gidiyor yazık...- Söz yazarı/besteci ve müzisyen kimliğinizle kendi albümünüz dışında farklı albümlerde de imzalarınızı görecek miyiz?
Bunu zaman gösterek benim kapım herkese açık bakalım sürprizlerim olabilir.

-Selim Gülgören, düet projeye imza atacak olsa Türk popunda hangi isimlerle düet yapmak isterdi

 Sezen Aksu basta olmak üzere herkese kalbim açık kimseyi ayıramam.

-Hayat Müzik Platformu hakkındaki görüşlerinizi ve okurlarımıza söylemek istediklerinizi öğrenebilir miyiz?

Yıllardır röportajlarımızı yaptıgımız bir platform burası doğru yanlış olmayan kararlı bir platform süpersiniz! Her zaman sizinleyim kendim ve Sgfc adına sizlere teşekkür ederim.

Röportaj: Ahmet Erten/ Hayat Müzik/2014

Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Ahmet Erten ve Selim Gülgören iki tanıdığım ismin aynı satırlarda buluşması ne hoş. :) Başarılarınızın devamını dilerim. İçten sevgiler.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe