EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

7 Temmuz 2014 Pazartesi

İSTANBUL'UN GİZLİ MÜZİK CENNETİ : ''SAHAFLAR''


Hepimizin yaşadığı şehirlerde, vazgeçilmez mekanları vardır.  Bu mekan, kimi zaman sıradan bir cafe, kimi zaman bir manzara, bir atmosfer olabilir. Bu mekan her ne olursa olsun onu aslında vazgeçilmez kılan bir duygu, değer vardır. Benim İstanbul’da vazgeçemediğim, belki de biraz saklı mekanım Taksim’in göbeğinde bir pasaj..  Eskiye dair ne var ne yok bulabileceğiniz Aslıhan Pasajı’ndan bahsediyorum. Daha adımınızı atar atmaz sizi karşılayan nostalji kokusu burayı vazgeçilmez kılmaya yetiyor.
İstanbul'un merkezinde sizi kolay kolay kimsenin bulamayacağı ve saatlerinizi geçirebileceğiniz saklı bir arşiv cenneti burası. Bir müzik tutkunu iseniz burada sizi bekleyen plaklara göz kapatmanız mümkün değildir. Aradığınız pek çok değerli plak, cd, kaset ve hatta eski nostaljik dergiler (Hey, Ses gibi) buradaki sahaflarda bulunuyor.Bir müzik arşivcisi iseniz bu pasaja girdiğinizde saatlerce çıkmanız mümkün olamaz.

Buranın büyülü dokusunu fotoğraflarla çekip, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Hp uygulamasında tasarımlar yapıp HP Deskjet InkAdvantage 4645 yazıcısı ile çıktılarını alıyorum. Elbette sadece İstanbul'un gizli sahaflarını değil, konserlerden kareleri, sanatçılarla yaptığım röportajlar için görsellerimi bu programla daha özel hale getirip, çıktılarını alabiliyorum. Bu şekilde, hem daha kaliteli ve farklı tasarımlara sahip olabiliyorum hem de fotoğrafları ölümsüz hale getirebiliyorum.


Not: Fotoğraf Aslıhan Pasajı Kurgu Sahaf'ta çekilmiştir.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. hayal13:08

  Müzikle yakından ilgilenen biri olarak blog yazınız çok işime yaradı:) Tam bir koleksiyoncuyumdur ve mutlaka İstanbul'a gittiğimde uğrayacağım.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe