EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

25 Temmuz 2014 Cuma

HAFTANIN KONUK YAZARI ''GECE''


Başka bir tarihsellikte, sosyallikte ya da başka bir mekânda olsaydık ‘İyi Niyetli Bir Gün’ şüphesiz çok güzel günler geçirmiş, sefa içinde yaşamış birilerinin yarattığı bir üretim olarak düşünülebilirdi. Fakat ne yazık ki bu isim kendi gerçekliğimizde sadece bir temenni cümlesi olarak kalıyor. En başta kişisel hayatlarımıza, sonra da ülkedeki müzikal kaygılarımıza, tabii ki ve belki de en önemlisi, toplumun içinde bulunduğu duruma iyi niyet temennisi.


Çoğu zaman içinde bulunduğunuz ruh halini anlamlandırmak için üzerinden belli bir vakit geçmesi gerekiyor. Bu durum albümün ruh halini bizim de doğru olarak anlamamız için geçerli oldu. ‘İyi Niyetli Bir Gün’ü insanlarla buluşturduğumuzdan itibaren albüm üzerine gelen yorumların çoğu albümün ümitli bir ruh hali barındırdığı şeklinde oluyor. Bu yorumların doğruluğunu biz de yeni yeni anlıyoruz. Şu an dönüp düşündüğümüzde şarkıları hazırlarken kendimize umut ışığı yarattığımızı fark ediyoruz. 

İçinde bulunduğumuz karanlık ruh halini, Eren’le Can’ın ufak stüdyoya çevirdiği salonlarında bir araya gelip, kendimizi müzikal olarak ifade ederek aştığımız bir süreç geçirdik. Bu 5-6 ay boyunca haftanın beş günü devam etti. Böylelikle sanatla uğraşmanın bize verdiği en güzel ödülü de en iyi şekilde kullanmış olduk: hayattan bir nebze olsun soyutlanıp, kendi gerçekliğimizde kaybolabilme özgürlüğü.

Bu albüm bize aynı zamanda toplumsal normların bireyselciliği ön plana çıkardığı günlerde kollektivitenin, takım gibi olmanın önemini bir kez daha kavrattırdı. En başta kendi içimizde yarattığımız, sonra bu albümde emeği geçen insanlarla yarattığımız özel kimya, toplu şekilde eser yaratmanın güzelliği. 

Tabi bu kolektivitenin en önemli diğer unsuru dinleyiciler. Bu döngüyü tamamlamak için de konserlerde bir araya gelme vakti, bir nebze de olsa şarkılarla evrene iyi niyet temennisi yollama vakti…

GECE/HAYAT MÜZİK/2014
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe