EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

22 Haziran 2014 Pazar

SILA HARBİYE AÇIK HAVA KONSER DEĞERLENDİRMESİ


Harbiye Açık Hava konserlerinin ayrı bir büyüsü, tılsımı vardır...  Dinleyici olarak orada konser izlemek de ayrı bir şeydir; sanatçı olarak da orada performans sergilemek ayrı bir önemdir.. İşte bu nedenle olabildiğince çok konser izlemeye çalışırım Harbiye Açık Hava sahnesinde... 20 Haziran Cuma 2014'te bu kez Sıla için Harbiye'deydik.. Bu zamana kadar şarkılarını sevdiğim, ikinci albümünde röportaj da yaptığım Sıla'yı ilk kez sahnede izledim. Konser başlamak üzereyken bunu da sorguladım, neden ilk kez diye.. (Konser bitişinde bunu daha çok sorguladım o ayrı..)

Saatler 21.00'i gösterdiğinde Sıla ve orkestrası sahnedeydi. Ve merdivenleri dahi tıklım tıklım dolu olan (bu kalabalığa Sezen Aksu konserlerinden alışıktık) bir konserdi. Binlerce insan Sıla için oradaydı.. İtiraf etmeliyim ki konser ilk anından beri beni etkisine aldı ve ben bu yazı açın planladığım tüm notları almayı unuttum.. O nedenle birkaç gün sonra hatırımda kalanları yazabiliyorum. Konserin tamamında dinleyiciye geçen duygu tıpkı Sıla albümlerinde olduğu gibi ''samimiyet''... Ki bu duygu aslında uzun vadede bir sanatçı için çok çok önemlidir.. Üstelik çalışarak ya da zorlayarak hissettirebilen bir şey de değildir. Ya samimi gelirseniz ya gelmezsiniz. İnce bir çizgidir. Sıla bunu konserde de ilk dakikadan hissettirmeyi başardı.
Ve Sıla, konser boyunca sadece kendisi sahnedeymiş gibi davranmadı.. Sıla'nın aslında bir grubu, müzikal yol arkadaşları var.. Tuğba Önallı, Sibel Gürsoylu, Efe Bahadırlı, Fatih Ahıskalılı... Ve gerçek bir sinerji, müzikal uyumu izliyorsunuz sahnesinde..


Sıla, dinleyicide iz bırakan şarkılarının neredeyse tamamını  ardı ardına söyledi.. ''Aslında çok daha iyi günleri hak ediyoruz bence...'' temennisi ile repertuarı dışında Sezen Aksu'nun seslendirdiği muhteşem Kayahan eseri ''Bir Kuş Uçur''u (kesinlikle bu şarkıyı Sıla yorumu ile geniş kitleler dinlemeli) ve Sultan Süleyman'ı da seslendirdi.. Manidardı şarkılar.. Anlayana..

Çok konuşmadı Sıla... Çünkü şarkılar çok şey anlattı ve herkes Sıla'nın anlattıklarını keyifle dinledi. Cuma günü Sıla ile döndük içimize... Hayattan güzel dakikalar çaldık, hiç bir şey düşünmeden şarkılarla umut ettik.. Bakın en yakın Sıla konserine ve şimdiden planınızı yapın..

Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2014
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe