EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Mayıs 2014 Pazartesi

HAFTANIN KONUK YAZARI: ANTRE


Tanımazsınız beni.


Bazılarınız Teoman'ın "ne ekmek ne de su" klibinden hatırlayabilirsiniz. Ya da 90'larda yayınlanmış bir diziden, Şebnem Ferah'ın söylediği Demir Demirkan ve Tarkan Gözübüyük ile yaptığımız "ay ışığında saklıdır"la hatırlayabilirsiniz.

Eğer yaşınız yeter ve o yıllarda Kemancı, Hayal Kahvesi ve Flat-line gibi Rock barların müdavimlerindenseniz kesin hatırlarsınız.Yavuz Çetin'i canlı izlediyseniz, Duman grubu kurulmadan önceki haliyle Mad madamé 'ı biliyorsanız, Teoman'ı daha albüm çıkarmadan izlemişseniz beni de sahnede izlemiş olabilirsiniz.

2006 yılında Buz grubuyla kendimize ait bestelerden oluşan "senin eserin" adlı albümü yayınladık.Yayınlandığı dönemde fazla ses getirmediyse de özellikle grup dağıldıktan sonra kült albümler arasındaki yerini aldı.Açıkçası dönüp baktığımda zamanına göre oldukça sert ve sıra dışı olan tek albümümüzle gurur duyuyorum.

Zaten ışık bedenimizdeyken yaptıklarımız ve yaşadıklarımız değil midir hayat, son bulmadan önce.Müzik yapma sebebimiz bu vakti özgürce geçirmek değil midir?Hatta özgürlük için savaşmak,öylece...

Şimdi Antre ile müzik yapmaktayım.Bedenimdeyken isimli albümümüz Mart 2014'te We Play etiketiyle çıkmıştır.

Artık tanışma zamanı.

Grupta İsmet Tümer çok heyecanlı ve enerjisi sağlam bir vokal karakteri.Caner Hız (Gitar) yetenekli bir arkadaşımız.Gruba bas gitarda daha önce de İsmet ve Caner'le beraber çalışan Ufuk Taylan Çampınarı eşlik etmektedir.

Türkçe sözlü Rock müzik olarak tanımlayabileceğim albümde, Barlas bestesi olan "aşka dair" dışındaki bütün şarkıların söz ve müziği bize ve yakın dostlarımız; Kutay Oruç, Erman Seven, Mehmet Can Okuducu, Aykut Acarlar ve Savaş Uç’a aittir. 

Ayrıca yakın zamanda yayınlanan ‘Dengesiz Hayatım’ klibimizi Prag’ta bizim için özel bir çalışmayla çeken dostumuz Ali Yılmaz ve albüm kayıtlarında, dostlarım Tarkan Gözübüyük, İlter Kalkancı, Bora Uslusoy, Ferit Keser ve Özgür Burak Karagenç katkıda bulunmuşlardır. 

Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Tercan Şener/Antre/ Hayat Müzik/2014
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe