EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

9 Nisan 2014 Çarşamba

HAFTANIN KONUK YAZARI : MULTİTAP


Multitap #nereyeait


Bir soru işaretinin sonsuz olasılıklarında yol almak. Bazı şeyleri bildiğini düşünmek yerine hiçbir şey bilmediğini bilerek yola çıkmak.

Geçmişin önümüze seçenek olarak sunduklarını sorgulamadan kabul etmek yerine kendi gerçeğimizi yeniden inşa etmek.

#nereyeait olduğunu görmeye çalıştığımız insanı ismine, cismine, cinsiyetine, milliyetine, sosyal statüsüne, varlık durumuna göre değil, ürettiklerine, tükettiklerine bakarak, hakikatten uzak bir gündemin içinde değil, felsefenin, bilimin, sanatın, kozmosun içinde gözlemlemek.


İşte bu süreçte tüm ilişkilerimiz kim olduğumuzu, ne olduğumuzu görmek adına birer aynadır. O aynadaki resim yaşayan, anlamı an be an değişen, içerdekini ve dışardakini aynı anda buluşturan bir resimdir.

#nereyeait olduğumuz sorusu kendi içimizden başlayarak gözlemlediğimizde bizi tüm bu isimlerden, sıfatlardan ve türlü aidiyetlerden uzaklaştırarak, sonsuz olasılıklar içeren uzun bir yolculuğa çıkarır. 

Bu yolculukta herhangi bir cevap bizi kendi içine hapsederken, bir soru işareti bizi daha önce gidilmemiş yerlere doğru yola çıkarma olasılığını içerir.

#nereyeait ?

Multitap (Selim Siyami Sümer)/ Hayat Müzik
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe