EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

18 Nisan 2014 Cuma

AHMET ERTEN'DEN ''HANDE YENER/ ALT DUDAK'' YORUMU!


Türk pop müziğinde dinleyici ile her gün onlarca yeni şarkı, albüm buluşur… Kimi albümler iyi olmasına rağmen çeşitli sebeplerden dolayı (pr, reklam ve her türlü tutundurma çalışması) gereken ilgiyi göremezler ama illa ki birileri o şarkıları keşfeder ve arşivlerde yerlerini alırlar.. Kimi albümler, şarkılar da ne olursa olsun şarkıcının zamanında yarattığı katma değer sebebi ile kolayca radyo listelerine girer, popüler müzik tarihinde öyle ya da böyle kayıtlara geçerler…


Hande Yener’in yeni teklisi ‘’Alt Dudak’’ı dinleyince bu iki durum arasında ikinci kategoride olduğunu kolayca hissettim. Yener ilk albümünden bu yana çok sayıda önemli şarkıyı dinleyici ile buluşturmuş, adından bunca yıldır süre söz ettirmeyi başarmış bir isim.. Vokal performansı, farklıyı arama ve kendini geliştirme çabası kim ne derse desin takdire değer… Elbette pek çoğunuzun da hem fikir olduğu Sinan Akçıl’lı dönemlerde ürettikleri, hep eskiyi arattı. Çünkü gerçek dinleyicilerde iz bırakan ve duymak istedikleri Hande Yener şarkıları değildi onlar… Bu dönemin ardından gelen Berksan, Volga Tamöz’lü ‘’Ya Ya Ya Ya’’ ‘’Biri Var’’  sanatçının diskografisinde müzikalite anlamında bana göre bir yükseliş sergiledi ve yeni albüm bu kez ‘’yeniden’’ merakla beklenmeye  başlandı..


Altan Çetin ve Hande Yener’in kimyasının uyduğunu biliyorduk (Bkz: Senden İbaret, Acele Etme, Acı Veriyor)  ve yeni albümde Altan Çetin imzalı şarkılar olduğundan da haberdardık.
Radyolara servis edilen ‘’Alt Dudak’’ bu nedenledir ki ciddi bir beklenti ve merak yarattı. Bu heyecan şarkıyı dinleyene kadar sürdü elbette. Bunca zaman sonra çıkan Hande Yener & Altan Çetin ortak çalışması bir dinleyici olarak beni hiç mutlu etmedi. Sanki 2014 yazını es geçmeyelim, şarkıları, albümü yetiştirelim anlayışında hazırlanmış ve dinleyiciye sunulmuştu…
Elbette bu, albümün ilk teklisi.. Albümün tamamını merakla beklemeye devam ediyorum ben. Alt Dudak’ı değil tamamını gördükten sonra fikirlerimin değişmesini umut ederek…


Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2014
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Aynen katılıyorum eskileri hatırlayınca yeni şarkının olay yaratmasını beklemiştim ama sıradan geldi.

  Dediğin gibi diğer şarkıları dinleyince fikrim değişebilir.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe