EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

6 Mart 2014 Perşembe

BETÜL DEMİR, AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!


-Geçtiğimiz haftalarda ''Helalleşemedik'' isimli teklinizle dinleyiciyle buluştunuz. Kısa sürede radyoların ve dinleyicilerin ilgisini çeken bu şarkının hikayesini dinlemek istiyorum öncelikle..  

Uzun zamandır yeni albümüm için stüdyoda çalışırken Sude Bilge Demir'den gelen bu şarkı bütün samimiyetiyle beni sardı ve aranjörüm Emirhan Cengiz'le birlikte hemen kaydettiğimiz demoyu prodüktörlerim Samsun Demir ve Özden Bora'ya dinlettim, her ikisi de şarkıyı çok beğendi ve on gün içinde tüm kayıt, video klip ve fotoğraf çekimi tamamlandı ve aynı hızla dinleyicilerim de çok sevdi. Kariyerimin en hızlı üretimi diyebilirim. Bunu tamamen şarkının sahiciliğine bağlıyorum.

-Aslında sizden bol şarkılı bir albüm bekleniyordu. Bu tekli sonrasında albüme dair planlarınız ne durumda? Yeni teklilerle mi yoksa yeni bir albümle mi müzik marketlerde yerinizi alacaksınız?

2006 da başlayan profesyonel kariyerim boyunca tekli calışmalara hep yer verdim. ''Başka Bir şey (Dokunmak İstiyorum)'' ile başlayan ''Herkes Haklı'' ile devam eden bir süreç bu.Tüm dünyada uygulanan bir strateji ve ben de çok doğru buluyorum bunu. Evet albüm hazırlıyorum ama nasıl bir albüm. Tekli olarak yayınladığım her şarkım albümün içeriği hakkında haberci şarkılardır.

-Kardeşinizle aynı zamanda bir müzikal birlikteliğiniz var. Bu nasıl bir duygu? Aynı evi ve özel hayatınıza dair her şeyinizi paylaştığınız kız kardeşiniz aynı zamanda sizin iş arkadaşınız..

İkimizinde ayrı hayatları var müzikle kesişen. Sude yeteneğine hayran olduğum ve beni çok iyi tamamlayan, başarımda buyuk payı olan bir müzisyen ve besteci. Dolayısıyla kardeşim olmasaydı da kapısını sürekli çaldığım biri olurdu. Bunu hep söylüyorum ve kardeşimle gurur duyuyorum.


-2014'e dair planlarınızı öğrenebilir miyiz? Betül Demir bu yıl nerede ne şekilde karşımıza çıkmayı planlıyor?

Sürekli üretmek ve konser vermenin dışında bir planım yok henüz. Müzik yapmak şarkı söylemek benim için o kadar olağan ki içgüdusel olarak devam ediyorum üretmeye. Şu an üzerinde çalıştığımız albüm için 2014 un en iddialı şarkılarıyla dolu olacağını söyleyebilirim sadece:)

-2000'li yıllar her alanda olduğu gibi müzikte de dijitalleşmenin gerçekleştiği bir geçiş dönemini içinde barındırıyor. Son günlerde Youtube üzerinde telif almakla ilgili görüşmeler devam ediyor. Genel olarak müziğin dijitalleşme süreci hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Tüm dünya dijitalleşirken bizim yerimizde saymamız doğru olmaz. Değişime yeniliklere açık olmalıyız.Ama biz bu kadar açıkken tüm dünyanın takip ettiği bu platformların önemli bir kısmına sahip Türk müzik sektörünü ve o sektörün içinde üreten tüm bu değerleri görmezden gelmeleri akıl ve vicdanın almadığı bir durum.O sebepten dik durmalı ve bu çifte standarta karşı telif haklarımızın arkasında olmalıyız.

- Dinleyicilerinizle buluştuğunuz ya da tarihleri belirlenmiş sahne çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

7 ve 8 Mart'ta Samsun ve Ordu'da konserimiz var, sonrasında sırasıyla Antalya ve Kıbrıs gelecek. Diğer tarihler icin betuldemir.com adresimden bilgi alabilirler.

- Son olarak okurlarımıza  neler söylemek istersiniz?

Sektörel tüm sorunlara rağmen senin gibi gönülden müziğin ve üretenlerin yanında olan herkese çok teşekkürler. Hayat Müzik seninle hayat bulan benim de sürekli takipte olduğum bir platform.Güzel soruların ve tüm sektöre desteğin için çok teşekkürler ve takipçilerine sevgiler..

Röportaj: Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2014

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe