EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

14 Şubat 2014 Cuma

SAE İSTANBUL'DA EĞİTİM SONRASI SİZİ NELER BEKLİYOR?




En üst düzey ekipmanlarla donatılmış endüstri standardı stüdyoları, proje odaklı ve uygulama ağırlıklı eğitimleri, alanlarında uzman eğitmenleri ile SAE Institute, mezuniyetlerinin hemen ardından çeşitli sektörlerde faaliyet gösterebilecek profesyoneller yetiştiriyor. Ayrca uluslararası mezunlar birliği SAE Alumni Association sayesinde dünyanın en büyük profesyonel ağlarından birine dahil olan mezunlar, gerek gerçekleştirilen etkinlikler, gerekse online platformlar sayesinde birlikte projeler geliştirebiliyor, kariyerlerine birçok farklı ülkede devam edebilmelerine olanak tanıyan fırsatlardan faydalanabiliyorlar.


Kuruluşundan bu yana geçen 4 yıl gibi kısa bir sürede SAE İstanbul'un mezunları, görsel ve işitsel medya üretiminin her aşamasında sıkça karşımıza çıkmaya başladılar bile.

Audio Engineering bölümü mezunları; kayıt ve mix mühendisliği, canlı müzik ve yayın mühendisliği, mastering mühendisliği, müzik prodüktörlüğü, stüdyo işletmeciliği, ses post-prodüksiyonu, müzik ve diyalog kurgusu, jingle prodüksiyonu, bestecilik ve aranjman, elektronik müzik prodüksiyonu ve ayrıca ses, müzik ve medya sektöründe pek çok aşamada görev alabiliyorlar.



İLKER ÇİFTÇİ
Ses Mühendisi
(Melodika Stüdyoları)

“Türkiye'nin en büyük ses post-prodüksiyon stüdyolarından Melodika'da ses mühendisi olarak çalışıyorum ve burada gerçekleştirdiğimiz birçok film, reklam ve oyunun yapımında SAE'de edindiğim bilgi ve tecrübenin katkısı büyük.”


SAYGIN ÖZATMACA
Ses Mühendisi
(Babajim Stüdyoları)

“SAE Istanbul'dan mezun olduktan hemen sonra Babajim Stüdyolarında çalışmaya başladım. SAE'nin sağladığı sektöre yönelik eğitim sayesinde, kısa süre içerisinde Pentagram, Hayko Cepkin, Nil Karaibrahimgil ve Teoman gibi sanatçılarla beraber çalıştım.”


ZEYNEP BOZOK
Ses Tasarımcısı
(Freelance)

“SAE, bir ses tasarımcısı olarak çalışmamı sağlayan bütün bilgiyi ve gereken tüm gereçleri önüme serdi. Bu sayede birçok reklam, internet sitesi ve oyunun ses tasarımlarını gerçekleştirdim. Çalışma hayatım için yaptığım en iyi hazırlık, SAE'de geçirdiğim zaman oldu.”

Digital Film & Animation programı mezunları ise; yönetmenlik, animasyon tasarımı, senaristlik, belgesel, reklam ve müzik klibi prodüksiyonu, post-prodüksiyon amirliği, kurgu teknisyenliği, renklendirme, ışık teknisyenliği, prodüktörlüğün yanı sıra; sinema, televizyon ve animasyon sektöründe pek çok aşamada görev alabilmekte.



BENGİSU GÜRSOY
Prodüksiyon Asistanı
(Dirty Cheap Creative)

“SAE'nin geniş öğretim kadrosu, uyguladıkları yöntemler ve güçlü teknik altyapısı bana dünyanın heryerinde işe yarayacak deneyimler sağladı. Bu deneyimler, sektörün önemli ajanslarından biri olan Dirty Cheap Creative'de Prodüksiyon Asistanı olarak çalışmamda bana yardımcı oldu.”



FATİH KÖROĞLU
Proje Yöneticisi
(Fil'm Hafızası)

“Sae Institute vermiş olduğu teknik altyapının yanında bana farklı bir vizyon kazandırdı. Sae'nin sektörün gereksinimlerine yönelik eğitim programı sayesinde Fil'm Hafızası'nda proje yöneticisi olarak çalışıyorum.”



SİNEM SERAP DURAN
Yönetici
(Video Tezgahı)

“Asıl mesleğim mimarlık. 2011'de SAE Institute Digital Film & Animation bölümüne girmemle birlikte, bir arkadaşımla mimarlara tanıtım filmi yapan bir şirket kurduk. Bu girişimimiz paralelinde ihtiyacımız olan her türlü bilgi ve desteği, SAE Institute bünyesinden alabildiğimiz için çok şanslıyız.”
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe